Wiadomości z Katowic

Wystartował turniej Intel Extreme Masters Katowice 2023!

 • Dodano: 2023-02-02 06:30, aktualizacja: 2023-02-02 06:45

Wystartował pierwszy etap rywalizacji Intel® Extreme Masters Katowice 2023. To już 11. raz, gdy oczy całego świata zwrócone są w stronę Katowic. Finałowy etap wydarzenia odbędzie się w dniach 10-12 lutego w Katowickim Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym (MCK) z udziałem publiczności. 

Topowi  zawodnicy walczą w dwóch turniejach - Counter-Strike: Global Offensive i StarCraft II, o łącznej puli nagród wynoszącej w tym roku 1 500 000 dolarów. A to nie wszystko, ponieważ, po trzech latach nieobecności, wraca także IEM Expo z mocą atrakcji dla odwiedzających. Dodatkowe turnieje esportowe, liczne stoiska wypełnione aktywnościami, konferencja EFG Esports Forum i wiele więcej. Uczestnicy IEM Katowice 2023 mogą szykować się na ogromną dawkę emocji i legendarną dla Intel® Extreme Masters atmosferę.

Pojedynek strzelecki rozpoczęty

Podczas zawodów rozgrywanych na IEM Katowice, fani mogą oczekiwać niezapomnianych emocji w walce o najwyższe stawki w świecie esportu. Mistrzostwa ESL Pro Tour w Counter-Strike: Global Offensive to walka nie tylko o legendarny puchar i tytuł zwycięzcy, ale także o główny udział w nagrodzie 1 000 000 dolarów i zwycięstwo w rywalizacji o punkty w wyścigu Intel® Grand Slam. W pierwszej fazie turnieju CS:GO, która rozpoczyna się już dziś, rywalizują ze sobą 24 najlepsze zespoły z całego świata. Wśród nich między innymi aktualny ESL Mistrz Polski, zespół Permitta Esports, a także niezawodni polscy zawodnicy Paweł „Dycha” Dycha reprezentujący barwy  zespołu ENCE oraz Maciej “F1KU” Miklas z drużyny OG. Przez następny tydzień gracze będą walczyć o szansę zagrania w fazie finałowej przed publicznością w Spodku, do której awansuje tylko 6 najlepszych zespołów. 

W oczekiwaniu na mistrza - turniej w StarCraft II jeszcze przed nami

Turniej w legendarnej grze od Blizzard Entertainment - StarCraft II od lat dostarcza widzom niezapomnianych emocji. W tegorocznej edycji IEM Katowice, po raz kolejny stawką jest tytuł Mistrza Świata i lwa część z puli nagród wynoszącej 500 000 dolarów. I tym razem podczas rozgrywek nie zabraknie polskich akcentów. Już od 8 lutego do rywalizacji przystąpi 36 topowych strategów z całego świata, wśród których znajdą się między innymi Mikołaj “Elazer” Ogonowski i Piotr “Spirit” Walukiewicz. Zmierzą się z takimi legendami, jak chociażby ubiegłoroczny zwycięzca turnieju - Joona “Serral” Sotala. 

Najlepsza ósemka graczy awansuje do ostatecznego etapu, który odbędzie się przed publicznością podczas finałowego weekendu IEM Katowice 2023 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Co więcej, uczestnicy IEM Expo również będą mogli śledzić przebieg rozgrywek w wyznaczonych do tego strefach kibica. 

Powrót IEM Expo

Wyczekiwany powrót IEM Expo, po trzech latach przerwy, to wejście w wielkim stylu. Aby uhonorować ducha rywalizacji, który towarzyszy całemu wydarzeniu IEM Katowice 2023, organizatorzy przygotowali dwa ekscytujące widowiska esportowe:

 • Obok mistrzostw w CS:GO i StarCraft II, w tym roku po raz pierwszy odbędzie się wyjątkowy, samodzielny turniej drużyn kobiecych – ESL Impact. W walce o zwycięstwo i nagrody w wysokości 100 000 dolarów zmierzy się 8 żeńskich zespołów, wśród których między innymi polki w barwach NaVi Javelins. Zawodniczki dopingowane przez kibiców rozpoczną tym samym durgi rok rywalizacji w ramach kobiecej ligi ESL Impact. 
 • W ramach IEM Expo, w dniach 11-12 lutego, odbędzie się również inauguracja turnieju rozgrywanego w ramach nowego cyklu ESL R1. To zupełnie nowy rozdział w świecie simracingu, w którym 48 kierowców z 12 drużyn zmierzy się ze sobą w 8 rundach kwalifikacyjnych Sezonu Wiosennego. W trakcie IEM Expo rozegrane zostaną dwie pierwsze rundy turnieju. 

Na IEM Expo nie zabraknie oczywiście licznych atrakcji przygotowanych przez wystawców, wśród których na odwiedzających czeka między innymi konkurs cosplay w strefie ESL Play, spotkania z influencerami, w tym między innymi finał Ligi Streamerów CS:GO w strefie NTT Game, sesje hands-on z grami na stoisku Nintendo, koncert rapera Smolastego w piątek, 10 lutego w strefie Lenovo i wiele, wiele więcej. Dodatkowe informacje na temat tego, czego można spodziewać się w aktywnościach na stanowiskach wystawców na IEM Expo zostaną ogłoszone w najbliższych dniach. 

Polska transmisja dostarczy atrakcji online

Transmisja Intel® Extreme Masters Katowice pozwala nie tylko na oglądanie zmagań najlepszych zawodników na żywo – talenci i casterzy poza dotrzymywaniem towarzystwa i wnikliwym komentarzem biorą również udział w  aktywnościach podczas przerw w meczach i dbają o to, aby widzowie online nie doświadczyli nudy. W gronie talentów tegorocznej edycji pojawią się śmietanka polskiego esportu:

 • Radek “Mad1” Florkowski
 • Jakub “Swelder” Grzegorski
 • Kinga Kujawska
 • Maciej “Morgen” Żuchowski
 • Jakub “KubiK” Kubiak
 • Radek “jonsification” Sikora
 • Łukasz “Hermes” Pożyczek
 • Mikołaj “Urg” Palimąka
 • Piotr “Izak” Skowyrski
 • Mateusz “Bremat” Brendler 

Dla tych, którzy nie będę mogli dołączyć do świętowania na miejscu, partnerzy polskiego livestreamu z turnieju przygotowali kilka niespodzianek. Pośród aktywności zaplanowanych dla widzów będzie między innymi konkurs organizowany przez Partnera Polskiej Transmisji IEM Katowice 2023 - JBL, w którym na uczestników czekać będzie 5 par słuchawek JBL Quantum 400. Podczas livestreamu przeprowadzona zostanie również ankieta, za udział w której będzie można zdobyć słuchawki JBL Quantum 350 Wireless.

Partnerami transmisji są także: EURO RTV AGD, Intel, Lenovo, Miasto Katowice i Radio ESKA.

Wszystkie dni meczowe transmitowane są na oficjalnych kanałach esl_csgo_pl na platformie Twitch.tv. 

EFG Esports Forum

W trakcie trwania wydarzenia odbędzie się również konferencja biznesowa EFG Esports Forum, w której przedstawiciele branży gier wideo i branży esportowej, partnerzy biznesowi oraz liderzy opinii spotkają się z uczestnikami, aby omówić przyszłość branży esportu. Konferencja potrwa dwa dni:

 • Piątek, 10. lutego - “Esports Elevated. Trends and perspectives” - panel otwarty dla wszystkich zainteresowanych po uprzedniej rejestracji pod tym linkiem.
 • Sobota, 11. lutego - “Esport: kreatywna szansa dla europejskiej gospodarki cyfrowej. Przykład Polski” - panel skupiający się na relacji branży esportowej i ekonomii. Zapisy dostępne pod tym linkiem.

Przed kibicami esportu i fanami świata gamingu prawie 2 tygodnie wypełnione, atrakcjami, rozgrywkami o najwyższą stawkę i aktywnościami z wielu dziedzin w świecie esportu. Pierwszy etap Intel Extreme Masters Katowice 2023 można uznać za rozpoczęty!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również