Wiadomości z Katowic

Wzmocnij włosy zimą, czyli jak zadbać o fryzurę podczas podczas chłodnych miesięcy

  • Dodano: 2019-11-18 14:15

Zdrowe, wytrzymałe i lśniące pukle to pragnienie każdej kobiety. Niestety, codzienny wpływ niekorzystnych czynników zewnętrznych osłabia ich kondycję i odbiera urodę. Zimą to oddziaływanie jest szczególnie duże. Drastyczne zmiany temperatur, odzież wierzchnia oraz centralne ogrzewanie to główni winowajcy spadku witalności Twoich pasm. Dowiedz się, jak zadbać o nie w mroźne miesiące, aby pozostały sprężyste, jedwabiste i pełne blasku!


Fryzura narażona na niszczące bodźce błyskawicznie staje się przesuszona, pozbawiona elastyczności i połysku. Szorstkie włosy zaczynają się nadmiernie przetłuszczać i wypadać, a ponadto na skórze głowy może pojawić się łupież. Co ciekawe, produkcja sebum obniża się wraz ze spadkiem temperatury. Kiedy jednak wchodzisz do nagrzanego i suchego pomieszczenia, wydzielanie łoju gwałtownie wzrasta. Sytuacji nie poprawia ciepła czapka, pod którą skalp zwyczajnie się poci. To dlatego podczas mrozów dużo częściej skarżysz się na nieestetycznie przyklapnięte pukle. Z drugiej strony ochrona termiczna jest konieczna, w przeciwnym razie kosmyki mogą zacząć nadmiernie wypadać.

Podstawowym krokiem w zimowej pielęgnacji włosów jest dobranie odpowiedniego szamponu. Skuteczny kosmetyk powinien przede wszystkim precyzyjnie oczyścić kosmyki i skórę głowy z nagromadzonego sebum, a także zapewnić im optymalne nawilżenie. Ale kluczem do sukcesu jest odpowiednia aplikacja specyfiku. Nanieś właściwą ilość na dłoń, a dopiero wtedy na skórę głowy. Delikatnie masuj skalp okrężnymi ruchami, aby stymulować mikrokrążenie, a tym samym zwiększyć dopływ tlenu do mieszków włosowych. Tak pobudzone cebulki znacznie łatwiej przyswajają dobroczynne substancje odżywcze.

Jeżeli Twoim problemem jest także zwiększona utrata pasm, sięgnij po preparat, który zahamuje tę negatywną tendencję. Aby zadziałał skutecznie, w jego składzie powinien znaleźć się chociaż jeden z poniższych komponentów:

Biotyna (witamina B7, witamina H), która pozytywnie wpływa na porost i kondycję włosów. Odgrywa istotną rolę w dostarczaniu siarki do cebulek, a ta z kolei wzmacnia macierz, dzięki czemu pukle stają się odporne na czynniki zewnętrzne, grube i wygładzone.

Arginina, która bierze udział w produkcji tlenku azotu, ten natomiast powoduje rozszerzenie się naczyń krwionośnych. Swobodniejsze przyswajanie substancji odżywczych wzmacnia wycieńczone kosmyki, zapobiegając ich wypadaniu.

Kofeina – nie tylko pobudzi Cię o poranku, lecz także zadziała korzystnie na wzrost pukli oraz zahamuje ich utratę. Substancja stymuluje cebulki do efektywniejszej pracy, ale warunkiem koniecznym dla jej aktywności jest bezpośrednie dostarczanie jej skórze głowy.

Rzepa – wyciąg z tego warzywa prawdopodobnie nie zachwyci Cię swoim zapachem, ale docenisz jego rewelacyjne właściwości, ponieważ szybko usprawnia cykl wzrostu włosa.

Skrzyp, czyli naturalne źródło flawonoidów, związków mineralnych, witamin i kwasów organicznych, które fenomenalnie rewitalizują pukle. O jego sile stanowi przede wszystkim krzemionka, która jest niezbędna do tego, aby zachować zdrowe i wytrzymałe kosmyki. Jej deficyt prowadzi do łamliwości, rozdwojonych końcówek oraz wzmożonej utraty włosów.

Kolagen i keratyna – nie mają co prawda bezpośredniego wpływu na wzrost pukli, ale dzięki właściwościom odbudowującym scalają ich uszkodzone fragmenty, co przekłada się na ich zwiększoną odporność na czynniki zewnętrzne i zapobiega ich pękaniu i wypadaniu. Bezpośrednia aplikacja na pasma (np. z pomocą szamponu Stapiz Keratin Code) błyskawicznie poprawi ich kondycję oraz doda objętości, sprężystości i blasku.


Aby uzyskać maksymalną skuteczność pielęgnacji, uzupełnij ją o odżywkę i maskę – najlepiej z tej samej linii, co szampon. Taka kompleksowa opieka pozwoli Ci cieszyć się mocnymi, elastycznymi i lśniącymi pasmami przez całą zimę i nie tylko!

Wzmocnij włosy zimą, czyli jak zadbać o fryzurę podczas podczas chłodnych miesięcy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.