Wiadomości z Katowic

X Bieg im. Janusza Sidły za nami [FOTORELACJA]

  • Dodano: 2024-05-26 11:30

Za nami kolejna edycja, 10. już edycja biegu imienia Janusza Sidły. Kolorowy tłum biegaczy i zawodników nordic walking ruszył ulicami Burowca i Szopienic, aby uczcić pamięć wybitnego polskiego sportowca. 

Ostatnia edycja Biegu im. Janusza Sidły

Dziesiąta, jubileuszowa edycja biegu jest też edycją ostatnią. Od dekady biegacze i zawodnicy nordic walking z Katowic i okolic mieli okazję wspólnie startować w tych spotkaniach, wspólnie spędzać czas i wspólnie wspominać Janusza Sidłę. 

Pogoda dopisała, na ulicach było raczej spokojnie, trasa nie była też specjalnie trudna. Zakończenie cyklu można więc uznać za udane. 

Janusz Sidło, biografia

Janusz Sidło był jednym z najwybitniejszych polskich lekkoatletów. Ten urodzony w Szopienicach w 1933 roku sportowiec z sukcesami startował w zawodach olimpijskich w reprezentując Polskę w rzucie oszczepem.  Był pierwszym Europejczykiem, który rzucił oszczepem ponad 80 metrów. Pięciokrotnie reprezentował biało-czerwone barwy na olimpiadach: w Helsinkach w 1952, w Melbourne w 1956, w Rzymie w 1960, w Tokio w 1964 i Meksyku w 1968. Był najwybitniejszym polskim przedstawicielem tej konkurencji. 

Wyrazy wdzięczności za pamięć o swoim ojcu, wybitnym sportowcu wyraziła między innymi córka wybitnego sportowca. Życzyła wszystkim biegaczom i zawodnikom nordic walking udanego startu i sukcesów na mecie. 
 

X Bieg im. Janusza Sidły za nami [FOTORELACJA]

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również