Wiadomości z Katowic

Z Policją „na ćwiarę?” Tak, i to legalnie. Już 22 sierpnia Silesia Race Challenge

  • Dodano: 2021-08-16 09:30, aktualizacja: 2021-08-17 08:20

Wyścigi samochodowe wracają na katowicki Muchowiec! Jednak tym razem w bezpiecznej i zorganizowanej formule. Z inicjatywy Komendy Wojewódzkiej Policji, przy współpracy z Fundacją Automobilistów, 22 sierpnia na Lotnisku Muchowiec odbędzie się Silesia Race Challenge, czyli wyścigi na 1/4 mili. Udział jest bezpłatny.

Ulica Lotnisko w Katowicach przez wiele lat była miejscem, w którym spotykali się miłośnicy mocnych samochodów, by sprawdzić ich moc w praktyce. Po modernizacji układu drogowego i uspokojeniu ruchu nie ma już takiej możliwości, mieszkańcom nie dokucza hałas i nie zagrażają zbyt szybko jeżdżący kierowcy.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Katowicach wiedzą jednak, że dla wielu ludzi samochody to nie tylko środek do przemieszczania się, ale też emocje, styl życia i pasja. Stąd też wsparcie inicjatyw, w ramach których kierowcy mogą bezpiecznie rywalizować.

Silesia Race Challenge

Impreza zaplanowana na 22 sierpnia (od godz. 15 do 20), to pilotażowe zawody w formacie wyścigów na 1/4 mili. Zasady są proste. Dwóch kierowców ustawia swoje samochody na linii i rusza na sygnał startera. Wygrywa ten, który jako pierwszy pokona dystans 1/4 mili, czyli nieco ponad 400 m. Impreza będzie w pełni zabezpieczona. Nad jej bezpiecznym przebiegiem czuwać będą policjanci z drogówki, strażacy, ratownicy medyczni i sędziowie sportu samochodowego z tyskiego automobilklubu. 

- Jako Automobilklub Ziemi Tyskiej nieustannie działamy, by „odkłamać” tezę, że spragnieni emocji kierowcy „nie mają gdzie się wyszaleć”. Dzięki wieloletniej i owocnej współpracy z FCA Poland, organizujemy liczne zawody na torze w Bieruniu, na których swoje umiejętności, w bezpiecznych warunkach, może sprawdzić praktycznie każdy kierowca. Wystarczy sprawny i ubezpieczony samochód oraz kask. Silesia Race Challenge na Lotnisku Muchowiec to nasz kolejny wkład w podnoszenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym – tłumaczy Grzegorz Wróbel z Automobilklubu Ziemi Tyskiej.

Udział w Silesia Race Challenge jest darmowy. Zgłaszać można się za pośrednictwem wydarzenia na facebooku (https://www.facebook.com/events/179598250869052) oraz poprzez formularz na stronie azt.tychy.pl.

Partnerami imprezy są: Komenda Wojewódzka Policja w Katowicach, Metropolia GZM, BMW M Sikora.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Al

    Mieszkam przy ul. Lotnisko i mam odmienne zdanie od autora tekstu nt. braku hałasu i uspokojenia ruchu. Prosiłem o interwencję z sonometrem, w odpowiedzi usłyszałem, że policja nie posiada takiego urządzenia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.