Wiadomości z Katowic

Za nami inauguracja kadencji Wojewódzkiej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych

  • Dodano: 2020-09-14 17:00

W Gmachu Sejmu Śląskiego odbyło się spotkanie inauguracyjne Wojewódzkiej Społecznej Rady do Spraw Osób Niepełnosprawnych.

Powołania, w imieniu marszałka Jakuba Chełstowskiego, wręczyła członek zarządu województwa, Beata Białowąs

Wsparcie osób z niepełnosprawnościami jest jednym z naszych priorytetów. Warto w tym miejscu zaakcentować działania w ramach programu „Dostępność Plus” odpowiadającego na potrzeby osób niepełnosprawnych. Wręczenie powołań do nowej rady to moment szczególny. Mamy w tym gronie sporo nowych osób, które będą mogły podzielić się swoimi doświadczeniami. To niezwykle cenne – zaakcentowała Beata Białowąs.

Przewodniczącą została Anna Wandzel reprezentująca Fundację Wspierania Inicjatyw Społecznych „Pogranicze Bez Barier” w Bielsku-Białej

W skład nowej rady wchodzą: Marcin Chroszcz - Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach; Anna Dziąsko reprezentująca Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Bytomiu; Dorota Husar ze Stowarzyszenia Rodzin na Rzecz Dzieci Sprawnych Inaczej w Jaworznie; Adam Leśniak ze Stowarzyszenia „Nowa Nadzieja" w Siemianowicach Śląskich; Edyta Świątczak-Gurzęda z Fundacji Pomoc Maltańska - Maltańska Służba Medyczna w Katowicach oraz Krzysztof Wostal z Fundacji Transgresja w Katowicach.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.