Wiadomości z Katowic

Za zakupy chciał zapłacić zabawkowym banknotem. Rozpoznajesz go?

  • Dodano: 2021-03-24 07:45, aktualizacja: 2021-03-24 07:52

Publikujemy wizerunek mężczyzny, który za zakupy chciał zapłacić zabawkowym banknotem.

Osoby, które mogą rozpoznać mężczyzn, proszone są o kontakt z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod nr tel.: 47 851 29 61, 47 851 25 52 lub na adres poczty elektronicznej e-mail: ppm@katowice.ka.policja.gov.pl.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach prowadzą sprawę usiłowania doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem za pomocą wprowadzenia w błąd pracownika sklepu, co do autentyczności banknotu o nominale 200 . Do zdarzenia doszło 9 stycznia 2021 roku w Katowicach w sklepie spożywczym przy ul. Plac Oddziałów Młodzieży Powstańczej 2. Do sklepu wszedł mężczyzna ubrany w spodnie koloru szarego, buty koloru szarego, kurtkę koloru czarnego oraz czapkę koloru czarnego z żółtym pomponem oraz żółtą emotką, który wziął produkt z półki znajdującej się przy ladzie i poprosił o kolejny produkt z półki znajdującej się za sprzedawcą. Kiedy produkty leżały ma ladzie, mężczyzna podał sprzedawcy banknot, który okazał się banknotem zabawkowym o nominalne 200 . Kiedy sprzedawca zorientował się, że przedmiot którym chciała za zakupy zapłacić mężczyzna przypomina jedynie banknot, który nie posiadał znaku wodnego ani pozostałych zabezpieczeń a po prawej stronie znajduje się napis ”Nie jestem środkiem płatniczym” i „Souvenir”, zabrał produkty które chciał kupić. Podejrzewany mężczyzna w pośpiechu opuścił sklep. Wizerunek podejrzewanego zarejestrował monitoring.

Świadkowie zdarzenia, osoby mogące rozpoznać mężczyznę lub posiadające jakiekolwiek informacje, mogące przyczynić się do ustalenia jego tożsamości, proszone są o kontakt z policjantami z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod nr tel47 851 29 6147 851 25 52 lub pod adresem e-mail: ppm@katowice.ka.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.