Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Zabrzańska Służba Więzienna uczy i bawi na pikniku u Wróbelka Elemelka

  • Dodano: 2019-05-16 08:15, aktualizacja: 2019-05-15 11:07

Kolorowe książeczki ,,Co robi Służba Więzienna”, kolorowanki, możliwość przymierzenia czapki, kamizelki ochronnej lub kasku, wejścia do  samochodu konwojowego i włączenia sygnału dźwiękowego to tylko niektóre z atrakcji jakie przygotowali funkcjonariusze Zakładu Karnego w Zabrzu  dla uczestników pikniku w Miejskim Przedszkolu nr 90 im. Wróbelka Elemelka w Katowicach. 

W przedszkolu po raz drugi

W dniu 13.05.2019 roku funkcjonariusze z Zakładu Karnego w Zabrzu po raz drugi  gościli w  Miejskim Przedszkolu nr 90  im. Wróbelka Elemelka w Katowicach.  W marcu br. zabrzańscy funkcjonariusze przeprowadzili dla dzieciaków zajęcia z udzielania pierwszej pomocy.  Zajęcia bardzo spodobały się przedszkolakom dlatego też pani Dyrektor Joanna Kosmara postanowiła zaprosić nas ponownie, tym razem na rodzinny piknik, aby nie tylko dzieci ale i ich rodzice mogli bliżej poznać naszą formację – powiedziała ppor. Katarzyna Jabłońska, rzecznik prasowy Dyrektora Zakładu Karnego w Zabrzu.

Co robi Służba Więzienna?

Podczas pikniku zabrzańscy funkcjonariusze opowiedzieli w przystępny sposób  o codziennych obowiązkach i zadaniach funkcjonariuszy oraz o tym, co znajduje się "za wysokim murem".  Niecodzienną atrakcją dla przedszkolaków był pokaz sprzętu i środków ochrony używanych w Służbie Więziennej.  Maluchy miały okazję  z bliska zobaczyć jak wygląda mundur, przymierzyć czapkę lub kask, a także wsiąść do samochodu konwojowego. Ponadto przedszkolaki otrzymały książki ,,Co robi Służba Więzienna” oraz kolorowanki, dzięki którym będą mogły jeszcze lepiej poznać zawód funkcjonariusza Służby Więziennej.

Moc atrakcji

Stoisko Służby Więziennej cieszyło się ogromnym powodzeniem zarówno wśród małych jak i dorosłych uczestników pikniku. A atrakcji naprawdę nie brakowało. Były tańce, śpiewanie wesołych piosenek, konkursy i zabawy, a i tak funkcjonariusze mieli pełne ręce pracy. Każdy chciał o coś zapytać lub przyjrzeć się z bliska sprzętowi, który funkcjonariusze wykorzystują podczas wykonywania obowiązków służbowych. Najodważniejsi i najbardziej wytrwali mali uczestnicy otrzymywali  odznaki super przedszkolaka oraz maskotki wykonane przez skazanych podczas programów readaptacji  realizowanych przez wychowawców.

Bardzo cieszymy się, że mogliśmy aktywnie uczestniczyć w życiu lokalnej społeczności oraz przybliżyć  małym i dużym mieszkańcom zadania Służby Więziennej.

Sylwia GerlaczekSylwia Gerlaczek
Źródło: Zakład Karny w Zabrzu - ppor. Katarzyna Jabłońska

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.