Wiadomości z Katowic

Zachowaj ostrożność na cmentarzu i nie daj się okraść

  • Dodano: 2022-10-28 06:15, aktualizacja: 2022-10-27 07:26

Koniec października to czas, kiedy przed dniem Wszystkich Świętych odwiedzamy nekropolie i porządkujemy groby naszych bliskich. W ten czas skupienia, gdy wracamy myślami do minionych lat i wspomnień, niestety często zapominamy o własnym bezpieczeństwie i wartościowych rzeczach, które mamy ze sobą.

Pamiętajmy, że w tym okresie może dochodzić do większej ilości kradzieży dokonywanych na cmentarzach. Łupem złodziei padają torebki, saszetki, portfele, telefony komórkowe itp.

Bądź czujny. Nie daj się okraść!

Ostatnie dni października to czas, kiedy większość mieszkańców odwiedza nekropolie. Porządkujemy groby, wspominamy bliskich. Często pogrążeni w zadumie zapominamy o własnym bezpieczeństwie. Pamiętajmy! W tym okresie może dochodzić do większej ilości kradzieży. Złodzieje najczęściej zabierają torebki, saszetki, portfele, czy telefony komórkowe. Tracimy pieniądze, dokumenty czy karty bankomatowe. Nie stwarzajmy przysłowiowej okazji złodziejowi, który tylko czeka na taką sytuację

  1. Nie zabierajmy ze sobą na cmentarz dużych kwot pieniędzy, biżuterii czy innych wartościowych przedmiotów.
  2. Zostawiając samochód na parkingu, zadbajmy również o to, by nie pozostały w nim żadne wartościowe przedmioty. Mogę one stać się łatwym łupem dla złodzieja. Jeśli mimo wszystko padniemy ofiarą przestępstwa, poinformujmy o tym natychmiast Policję. Nie zacierajmy śladów i starajmy się zapamiętać jak najwięcej szczegółów mogących pomóc policjantom w ujęciu sprawcy.
  3. Wyjeżdżając z domu do rodziny lub na groby pamiętajmy o dokładnym zabezpieczeniu mieszkania. Poprośmy sąsiadów o doglądanie naszego domu podczas naszej nieobecności.
  4. Uważajmy także na oszustów, którzy prosząc o wsparcie, wykorzystują różne metody działania. Przypominamy, że prawdziwi kwestorzy posiadają identyfikatory i zaplombowane puszki a o prowadzonych akcjach charytatywnych informują m.in. parafie i lokalne media.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również