Wiadomości z Katowic

Zatrzymany fałszywy policjant chciał wyłudzić od mieszkanki Katowic 50 tys. zł

  • Dodano: 2023-04-21 07:30, aktualizacja: 2023-04-21 07:45

Policjanci z katowickiego oddziału prewencji zatrzymali mężczyznę, który usiłował oszukać metodą "na policjanta" mieszkankę Katowic. Podając się za oficera CBŚP, chciał wyłudzić od niej 50 tys. zł. Dzięki szybkiej reakcji katowickich policjantów nie doszło do oszustwa, a sprawca został zatrzymany.

Mężczyźnie grozi kara do 8 lat więzienia

Mundurowi z Nieetatowej Grupy Wsparcia Oddziału Prewencji Policji w Katowicach zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie oszustwa mieszkanki Katowic. 23-letni mieszkaniec Zabrza, podając się za oficera CBŚP, wprowadził w błąd 61-letnią kobietę. Poinformował ją, że pieniądze, które zgromadziła w banku, są zagrożone przez hakerów. Według rozmówcy, jedyną szansą na ochronę majątku było wypłacenie i przekazanie gotówki funkcjonariuszowi CBŚP. W ten sposób oszust chciał wyłudzić 50 tys. zł. Sprawca przez cały czas szczegółowo instruował kobietę. Mieszkankę Katowic zaniepokoił jednak fakt, że rozmówca kazał jej wezwać taksówkę i pojechać po pieniądze do banku. Kobieta wykorzystała ten moment, aby powiadomić prawdziwą Policję. Katowicki dyżurny odegrał kluczową rolę w błyskawicznym skoordynowaniu kilku patroli w różnych częściach Katowic, dzięki czemu całe przedsięwzięcie zakończyło się zatrzymaniem. Oszust wpadł na gorącym uczynku, gdy na ulicy próbował odebrać gotówkę od 61-latki.

Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a jego sprawą zajęli się prawdziwi śledczy z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Katowicach. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice Południe podejrzany, decyzją Sądu Rejonowego Katowice-Wschód w Katowicach, został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.  Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również