Wiadomości z Katowic

Zbliża się Jarmark Bożonarodzeniowy na Nikiszu. Sprawdź program!

  • Dodano: 2023-11-30 11:30, aktualizacja: 2023-11-30 13:32

Wielkimi krokami zbliża się ON – wyjątkowy bożonarodzeniowy Jarmark Na Nikiszu. Stowarzyszenie Fabryka Inicjatyw Lokalnych zaprasza na świąteczne wydarzenie już 8-10 grudnia.

Piękne przedmioty i różnorodna oferta gastro 

Jarmark to bowiem klimat miejsca i wydarzenia – 3 magiczne dni spędzone w świątecznej atmosferze, w magicznym Nikiszowcu. I w tym roku znajdziecie autentyczne rękodzieło, piękne przedmioty i jakościowe produkty – z regionu i innych części Polski. Świetne na prezent, ozdobne lub przydatne na co dzień. Na Jarmarku będą obecne znane marki śląskie i lokalni twórcy. Bogata oferta rękodzieła to także wyroby z całej Polski – z ceramiki, drewna, wełny, szkła. Znajdziecie też sporo produktów eko oraz specjalny świąteczny asortyment m.in. bożonarodzeniową florystykę, świece, pierniki, rękodzieło z bożonarodzeniowymi motywami. Podczas Jarmarku będzie oczywiście możliwość zjedzenia na miejscu. W ofercie m.in. kuchnia foodtruckowa, alpejska, kanapki, potrawy z grilla. Nie zabraknie oczywiście sznity z tustym i oscypków. Menu dopełniać będą lokalne restauracje. Łącznie na Jarmarku znajdziecie 180 wystawców, z czego 130 to rękodzielnicy. Wśród nich ci, których już znacie oraz całkiem nowi. 

Świąteczny klimat. Kolędy i winiarnia

Nowością jest winiarnia na Skwerze Zillmannów, której towarzyszyć będą świąteczne iluminacje oraz klimatyczna muzyka. Jeśli o muzyce mowa, to jest szansa na wspólne kolędowanie: 

  • w sobotę, 9 grudnia godz. 15.30 z Chórem Jubilate Deo, godz. 17.00 z Katovodą 
  • w niedzielę, 10 grudnia godz. 18.15 z Chórem Mieszanym „Ogniwo”. 

Tradycyjnie w niedzielę o godz. 14.00 wystąpi też Orkiestra Wieczorek, kierowana przez kapelmistrza Andrzeja Pisarzowskiego. Wszystkie muzyczne wydarzenia odbędą się na schodach przed wejściem do kościoła św. Anny. Świąteczny klimat naszego Jarmarku dopełniać będzie tradycyjna karuzela wiedeńska (za symboliczne 3 zł). 

Największy jarmark dzielnicowy 

Zdecydowanie największym jarmarkiem dzielnicowym, który już dawno swoim rozmachem i zainteresowaniem ze strony mieszkańców wyszedł poza granice swojej dzielnicy jest „Jarmark na Nikiszu". W tym roku czeka nas 16. edycja tego jednego z najbardziej popularnych jarmarków w regionie, który przyciąga swoją niepowtarzalną atmosferą i klimatem. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji. Zachęcamy też do korzystania w jarmarkowy weekend z bezpłatnych linii autobusowych – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Bezpłatna komunikacja 

I w tym roku można skorzystać ze specjalnych bezpłatnych, kursujących wahadłowo linii autobusowych. Jedna z nich jeździć będzie z katowickiego dworca podziemnego przy Dworcu PKP, przez Centrum Przesiadkowe Sądowa do przystanku Janów-Zamkowa Skwer, znajdującego się tuż przy terenie wydarzenia. Druga linia startować będzie przy Katowickim Cmentarzu Komunalnym (przy Al. Murckowskiej, gdzie można skorzystać z nieodpłatnego parkingu, a następnie przejedzie przez Centrum Przesiadkowe Zawodzie (gdzie również znajdują się nieodpłatnego miejsca) do przystanku Janów-Zamkowa Skwer. W godzinach szczytu linie będą kursowały ze zwiększoną częstotliwością. 

Komentarze (1)    dodaj »

  • Data

    Jaka jest data jarmarku, bo tutaj jest mowa o 3 dniach?

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również