Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Zieloni w koalicji z Razem?

  • Dodano: 2018-04-28 18:30

Kilka dni temu na naszą skrzynkę mailową dotarła wiadomość, że dwie partie stworzą być może koalicję, która starać się będzie o miejsce w Radzie Miasta.

Przedstawiciele obu frakcji znani są z aktywnego uczestnictwa w inicjatywach miejskich, tak politycznych, jak i społeczno-kulturalnych. Nie da się jednak ukryć, że działania oddolne nie są tak dobrze widoczne, jak posunięcia "większych" graczy. Być może połączenie sił przyniesie oczekiwany skutek.

W związku ze zbliżającymi się wyborami do Rady Miasta Katowice partie Razem i Zieloni prowadzą rozmowy na temat wspólnej koalicji.

Koalicja jest otwarta na ruchy miejskie, organizacje społeczne oraz ludzi, którym przyświecają idee tworzenia nowej jakości w polityce miejskiej.

Zarówno Partia Zieloni, jak i Partia Razem kładą silny nacisk na ochronę środowiska, solidarność społeczną i prawa kobiet; zależy nam na demokratyzacji życia społecznego i przejrzystości funkcjonowania samorządu.

Opracowujemy właśnie założenia naszego programu – zapraszamy wszystkich tych, którym zależy na lepiej zarządzanych i bardziej otwartych Katowicach.

O szczegółowe założenia programowe zapytaliśmy partie drogą mailową, gdy tylko uzyskamy więcej informacji, niezwłocznie o nich zawiadomimy. Już niebawem na naszych łamach podejmiemy się próby oceny znanych już kandydatów na urząd prezydenta miasta i realne siły lokalnych partii.

Najnowsze informacje z Katowic w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • baba

    Heh, oby tylko coś zaczęli robić, bo mało o nich słychać... No, chyba że o Smy...skim.

  • Moniś

    no i takie informacje to ja lubię.głosuję

  • Michał

    Brawo Razem, brawo Zieloni! Mój głos już macie. Czekam jeszcze na ogłoszenie kto został Waszym kandydatem/kandydatką na prezydenta/prezydentkę Katowic ;)

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.