Wiadomości z Katowic

Złodziej przewrócił i kopał swoją ofiarę. Aresztowano sprawcę rozbojów!

  • Dodano: 2023-09-21 12:45

Katowiccy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozboje i kradzież zuchwałą. Mężczyzna dwukrotnie pobił i ukradł telefony komórkowe swojemu znajomemu, a także dopuścił się kradzieży zuchwałej na nieznanej mu kobiecie.

Sprawca rozbojów w Katowicach zatrzymany

Policjanci z Komisariatu Policji VI w Katowicach zatrzymali 30-latka podejrzanego o rozboje i kradzież zuchwałą. Do zdarzenia doszło na ulicy Chopina. Z policyjnych ustaleń wynika, że 30-latek zażądał od swojego znajomego, aby ten oddał mu swój telefon komorowy. Kiedy spotkał się z odmową, mężczyzna przewrócił 19-latka i zaczął go kopać po całym ciele. W wyniku upadku nastolatkowi telefon wypadł z kieszenie. Sprawca, widząc to, ukradł telefon i zbiegł z miejsca zdarzenia. Świadkiem całego zajścia była kobieta, która natychmiast powiadomiła katowickich policjantów i pomogła pobitemu chłopakowi. Już kilka godzin później kryminalni z komisariatu VI przy współpracy z pokrzywdzonym zatrzymali podejrzanego na klatce schodowej jednego z bloków mieszkalnych w centrum miasta. Zatrzymany jest osobą bezdomną i najczęściej wybiera takie miejsca na swój nocleg. Był bardzo zdziwiony wizytą policjantów. W pobliskich krzakach został odnaleziony skradziony telefon. Niestety został on uszkodzony, posiadał liczne pęknięcia na wyświetlaczu.

Podejrzany został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Podczas prowadzonego postępowania okazało się, że zatrzymany mężczyzna w kwietniu 2023 roku dopuścił się już rozboju na 19-latku. Wtedy również go pobił i ukradł mu 3 telefony komórkowe. Ponadto policjanci ustalili, że w tym samym czasie dokonał kradzieży szczególnie zuchwałej na szkodę nieznanej mu kobiety, kradnąc również telefon komórkowy.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Katowice Północ sąd aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Za rozboje i kradzież zuchwałą grozi mu kara do 12 lat więzienia.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również