Wiadomości z Katowic

Zmiany w organizacji ruchu na autostradzie A4. Trwa remont wiaduktu

  • Dodano: 2022-08-09 10:00

Od poniedziałku 8 sierpnia na autostradzie A4 Katowice-Kraków, pomiędzy węzłami „Murckowska” i „Mysłowice”, wprowadzona została nowa organizacja ruchu. Zmiany wynikają z rozpoczęcia remontu wiaduktu w ciągu ul. Mysłowickiej w Katowicach.

Rozpoczęcie remontu wiaduktu przy ulicy Mysłowickiej w Katowicach

Ruch na odcinku ok. 500 m, na wysokości 343 km autostrady A4 Katowice-Kraków, odbywa się tymczasowo dwoma zwężonymi pasami na każdej jezdni. Podczas wdrażania nowej organizacji ruchu w porach nocnych od 8 do 12 sierpnia br. wystąpią dodatkowe utrudnienia na tym odcinku w postaci zawężenia do jednego pasa ruchu:

  • na jezdni w kierunku Katowic – w nocy z 8 na 9 i w nocy z 9 na 10 sierpnia, w godz. 19.00 – 6.00,
  • na jezdni w kierunku Krakowa – w nocy z 10 na 11 i w nocy z 11 na 12 sierpnia, w godz. 19.00 – 6.00.

– W zmienionej organizacji ruchu zachowujemy po dwa pasy ruchu w każdym kierunku, tak by prowadzona inwestycja była jak najmniej uciążliwa dla kierowców. Prosimy o planowanie podróży z uwzględnieniem wprowadzonych zmian i zwracanie szczególnej uwagi na nowe oznakowanie – mówi Rafał Czechowski, rzecznik prasowy SAM S.A.

Nowa organizacja ruchu będzie obowiązywać do 30 września br

Koncesjonariusz autostrady A4 Katowice-Kraków w ramach remontu wiaduktu przy ul. Mysłowickiej wymieni m.in.: nawierzchnię jezdni, chodniki, bariery ochronne i balustrady, a konstrukcja stalowa z podporami zostanie poddana renowacji. Prace potrwają do końca roku. Od stycznia do czerwca 2023 r. prowadzony będzie remont drugiego wiaduktu – w ciągu ul. Szopienickiej. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również