Wiadomości z Katowic

Zmiany w organizacji ruchu w okolicach wiaduktu na ul. Jana Pawła II

  • Dodano: 2024-01-26 14:15

W związku z planowanym kolejnym etapem remontu wiaduktu na ul. Jana Pawła II nad DTŚ w Katowicach, 30 stycznia zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu.

Remont wiaduktu w Katowicach

Poruszający się DTŚ w obu kierunkach będą mieli do dyspozycji mniejszą liczbę pasów. Prace mają rozpocząć się w najbliższy wtorek (30.01) o godzinie 9.00, a zakończenie planowane jest na 30 czerwca tego roku.

Tymczasowa organizacja ruchu obejmie ul. Nikodema i Józefa Reńców (DTŚ) i będzie realizowana w obu kierunkach. Ten etap skupia się na pracach od spodu konstrukcji wiaduktu. W związku z tym wygrodzone będą wewnętrzne pasy DTŚ wraz z zielonym pasem rozdziału ( po dwa dla każdego kierunku). Ruch będzie odbywał się więc skrajnymi pasami.

Remont, który rozpoczął się w maju ubiegłego roku polega przede wszystkim na naprawie elementów betonowych obiektu zaprawami PCC wraz z wykonaniem powłoki antykorozyjnej. W części jezdnej zostanie wymieniona izolacja obiektu, dylatacje, nawierzchnie, kapy chodnikowe, balustrady i bariery. 

Mieszkańcy oraz uczestnicy ruchu drogowego są proszeni o śledzenie informacji przekazywanych przez odpowiednie służby i dostosowywanie się do nowych warunków ruchu z uwagi na wprowadzone zmiany.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również