Wiadomości z Katowic

5 powodów dla których warto skorzystać z usług biura nieruchomości

  • Dodano: 2021-05-21 11:30, aktualizacja: 2021-05-24 06:59

Słysząc takie hasła jak "wynajem mieszkania" czy "sprzedaż domu" - wiele osób wzdryga się już na samą myśl. Stosunkowo niewiele osób wie jak zabrać się do szukania ogłoszeń, a jeszcze mniej jak takie ogłoszenie wystawić, aby szybko i w dobrej cenie sprzedać lub wynająć mieszkanie. Szczególnie trudne jest to w dużych miastach. Na szczęście z odsieczą przychodzą nam biura nieruchomości. Oto 5 powodów, które przekonają Cię do skorzystania z usług takiego biura, jeśli jeszcze się wahasz.

1. Ogłoszenia przejrzane za Ciebie

Przeglądanie tysięcy ogłoszeń po wielu portalach może być naprawdę męczące. Bardzo przydatne okazują się wtedy internetowe wyszukiwarki, takie jak ta oferowana przez biuro nieruchomości Katowice, które pozwalają wybrać jaki metraż, cena i ilość pokoi nas interesuje, i filtrują ogłoszenia za Ciebie.

2. Wycena pod aktualny rynek

Agent biura nieruchomości pomoże Ci także wycenić Twoją nieruchomość pod warunki panujące obecnie na rynku. Zdejmuje to z Ciebie ciężar orientowania się w cenach domów i mieszkań w okolicy. Jest to szczególnie przydatne jeśli chcesz podnająć komuś mieszkanie w mieście w którym na co dzień nie mieszkasz. Zwracając się do biura nieruchomości w Katowicach będziesz mieć pewność, że na pewno dobrze wyceni mieszkanie w tej miejscowości.

3. Pomoc w napisaniu ogłoszenia

Poprawne napisanie ogłoszenia również okazuje się nie lada wyzwaniem dla wielu osób. Biuro nieruchomości pomoże nie tylko w przygotowaniu atrakcyjnego opisu, ale także podpowie jak sfotografować mieszkanie, aby zachęcić potencjalnego kupującego do obejrzenia mieszkania na żywo i zakończenia transakcji. Biuro nieruchomości w konkretnym mieście, na przykład w Katowicach, będzie wiedzieć czego dokładnie szukają kupujący.

4. Mniejsze ryzyko spotkania oszusta

Spotykając się z potencjalnymi sprzedawcami nieruchomości nigdy nie przewidzisz, czy dana osoba na pewno ma dobre intencje. Zawsze istnieje drobne ryzyko, że jest to zwykły oszust, który w najlepszym wypadku ukrywa przed Tobą wady konstrukcyjne budynku. Agent biura nieruchomości, który zna się na swoim fachu dokładnie sprawdzi osobę sprzedającą, i przede wszystkim sprawdzi też stan techniczny domu.

5. Pomoc w skompletowaniu dokumentów

Biura nieruchomości pomagają również swoim klientom w zebraniu wszystkich niezbędnych dokumentów potrzebnych przy sprzedaży lub kupnie domu. Wiele osób gubi się w dokumentach notarialnych i kruczkach prawnych występujących w umowach. Agent nieruchomości krok po kroku przeprowadzi Cię przez najważniejsze punkty umów notarialnych, żebyś dokładnie wiedział co podpisujesz.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.