Wiadomości z Katowic

8 powodów, dla których warto zatrudnić agencję rekrutacyjną w Katowicach

  • Dodano: 2021-02-01 11:00

Mniej niż 2 proc. – taka stopa bezrobocia w Katowicach może cieszyć pracowników, natomiast niekoniecznie pracodawców. Ci zgłaszają coraz większe problemy ze znalezieniem odpowiednich kandydatów. Sytuacje, w których pracodawca musi zaoferować bardzo wysokie wynagrodzenie, nieadekwatne do umiejętności i wykształcenia pracownika, są już na porządku dziennym. To motywuje część firm do skorzystania z pomocy specjalistów od pozyskiwania pracowników. Boom na usługi agencji rekrutacyjnych w Katowicach dopiero się zaczyna, a my już teraz podajemy 8 konkretnych powodów, dla których warto zdecydować się na taką współpracę.

Zaoszczędzony czas

Samodzielne prowadzenie rekrutacji na dowolne stanowisko jest bardzo czasochłonne, o czym doskonale wie każdy przedsiębiorca, który kiedykolwiek podjął się tego zadania. Wymaga to przygotowania ogłoszeń, znalezienia odpowiednich miejsc ich publikacji, a następnie przyjmowania i analizowania aplikacji, skontaktowania się z wybranymi kandydatami, przeprowadzenia rozmów kwalifikacyjnych itd. Wszystko to zajmuje czas, który pracodawca mógłby przecież poświęcić na rozwijanie biznesu czy sprawy prywatne i rodzinne.

Zapewnienie sobie profesjonalnej rekrutacji

To, w jaki sposób firma rekrutuje pracowników, ma bardzo duży wpływ na jej wizerunek. W dobie powszechnego stosowania strategii employer branding przedsiębiorcy powinni bardzo dbać o to, aby ich marki były postrzegane przez potencjalnych kandydatów, jako atrakcyjne miejsce pracy. Profesjonalna agencja rekrutacyjna doskonale o tym wie i zwraca uwagę nawet na najdrobniejsze elementy procesu rekrutacyjnego, jak treść ogłoszeń czy ich oprawa graficzna.

Wykluczenie ryzyka zatrudnienia niewłaściwej osoby

To zrozumiałe, że pracodawca, który od wielu tygodni nie może obsadzić wolnego etatu powoli traci cierpliwość i odczuwa coraz większą presję na zatrudnienie kogokolwiek. Takie podejście niestety zawsze się mści. Celem powinno być przyjęcie do firmy takiego pracownika, który spełnia kryteria ustalone dla danego stanowiska, tak pod względem kwalifikacji zawodowych, jak i charakterologicznym. Tylko wtedy można mówić o tym, że firma rzeczywiście zainwestowała w swój rozwój. Znalezienie takiej osoby należy powierzyć specjalistom, którzy potrafią bezbłędnie ocenić kompetencje kandydata już na etapie rozmowy kwalifikacyjnej.

Odciążenie pracowników

W wielu firmach za przeprowadzenie procesu rekrutacyjnego odpowiadają właśnie pracownicy, głównie administracyjni. Nie jest to błędem pod warunkiem, że te osoby mają doświadczenie i przygotowanie merytoryczne do rekrutowania. W większości przypadków oczywiście tak nie jest. Tym samym pracodawca niepotrzebnie obciąża dodatkowymi obowiązkami pracowników, którzy w tym samym czasie mogliby skupić się na wykonywaniu zadań, za które otrzymują wynagrodzenie i które leżą w zakresie ich kompetencji.

Szybkie obsadzenie wakatu

Przedłużający się okres nieobsadzenia wakatu stanowi poważny problem dla firmy. Oznacza to, że przedsiębiorstwo nie może pracować w pełnym zakresie produktywności, co odbija się na terminach realizacji, a tym samym na relacjach z kontrahentami. Standardowo również dochodzi do sytuacji, w których pracodawcy rozdzielają dodatkowe obowiązki pomiędzy innych pracowników, nadmiernie ich obciążając. To może prowadzić do wypalenia zawodowego, a na pewno do przepracowania, spadku motywacji i satysfakcji z pracy.

Kompleksowa pomoc ze strony specjalistów

Każdy przedsiębiorca wie, że procesy biznesowe, które zajmują mnóstwo czasu i generują spore koszty, a przy tym nie przyczyniają się bezpośrednio do wzrostu przychodów, warto wyekspediować na zewnątrz, czyli powierzyć je ekspertom w ramach współpracy B2B. Dokładnie tak jest z procesem rekrutacyjnym. Profesjonalne agencje obejmują swoich klientów kompleksową obsługą, biorąc na siebie wszystkie obowiązki związane z pozyskaniem pracownika. To zapewnia duży komfort psychiczny, bezcenny w prowadzeniu biznesu.

Headhunting

Agencja rekrutacyjna może zaoferować nie tylko przeprowadzenie standardowego procesu pozyskania pracownika, ale też coraz popularniejszą usługę headhuntingu. Polega ona na dotarciu z ofertą pracy do osób, które same aktualnie nie poszukują nowego zajęcia, a przy tym mają bardzo cenne kwalifikacje zawodowe. To pozwala wyłuskać z rynku wartościowych pracowników zanim zrobi to konkurencja.

Obniżenie kosztów rekrutacji

Wbrew pozorom powierzenie rekrutacji pracownika zewnętrznej agencji nie wiąże się z wysokimi kosztami – a wręcz przeciwnie. Dzięki pomocy agencji przedsiębiorca oszczędza na publikowaniu nieskutecznych ogłoszeń oraz znacznie szybciej obsadzi wolne stanowisko, co z kolei pozwoli zwiększyć produktywność firmy i tym samym wielkość przychodów.

Najlepiej ocenianą i najbardziej renomowaną agencją rekrutacyjną w Katowicach jest Verita HR - https://veritahr.com/katowice/, której usługi rekomenduje aż 97% klientów biznesowych. Verita HR specjalizuje się outsourcingu procesów rekrutacyjnych, headhuntingu, outsourcingu IT oraz rekrutacji na rzecz centrów usług wspólnych SSC i BPO.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.