Wiadomości z Katowic

Agregat stacjonarny - niezastąpiony latem i zimą

  • Dodano: 2018-06-29 07:30, aktualizacja: 2018-06-29 07:36

Pogoda lubi płatać figle. Właśnie oglądasz w telewizji 17. kolejkę niemieckiej Bundesligi aż tu nagle – brak prądu. Zimą i latem taka sytuacja może się niekiedy zdarzyć. Jak jej zaradzić? Zaopatrzyć się w agregat stacjonarny.

Brak prądu, czyli blackout

Zdarza się czasem, że na chwilę wyłączany jest prąd. Z reguły trwa to dosłownie kilka sekund lub minut. Normalne przeciążenie, które nie wpływa w żaden sposób na nasze życie. Jednak latem, jak i zimą mogą się zdarzyć, i zdarzają się, znacznie dłuższe i poważniejsze przerwy w dostawie energii elektrycznej. Noszą one nazwę „blackout”, czyli awaria zasilania. Kiedy trzeba być szczególnie czujnym? Jak już wspomnieliśmy, w najcieplejsze, jak i najzimniejsze miesiące w ciągu roku. Latem Polskę nawiedzają burze, a to lato ma być pod tym względem wyjątkowo paskudne. Lipiec i sierpień mają upłynąć pod znakiem niebezpiecznych wyładować atmosferycznych oraz silnego wiatru. Nie musimy chyba tłumaczyć, co to może oznaczać. Wiatr łamie drzewa i kable przewodzące prąd, zaś obfite opady deszczu prowadzą do lokalnych podtopień. W ten sposób wiele regionów w zeszłym roku zostało odciętych od prądu na kilkanaście godzin a nawet kilka dni. Podobnie źle sytuacja wygląda zimą. W grudniu i styczniu mieliśmy do czynienia z silnym mrozem oraz porywistym wiatrem, który wyrządził wiele szkód w całej Polsce. Jednak niektórzy z nas mogą się zabezpieczyć. Rozwiązaniem jest agregat stacjonarny.

Agregat stacjonarny – na problemy z prądem

Agregat stacjonarny, to urządzenie znane na praktycznie każdej budowie. Jednak z powodzeniem można go używać również w domu. Agregat prądotwórczy napędzany jest benzyną, olejem napędowym lub LPG i wytwarza prąd niezbędny do zasilana domowych urządzeń. Agregat stacjonarny przyda się przede wszystkim zimą i latem. Wtedy to grozi nam największe zagrożenie odcięcia prądu. Jednak nie każdy może skorzystać z jego mocy, bowiem jest to dość duże i ciężkie urządzenie. Dlatego agregaty stacjonarne poleca się przede wszystkim mieszkańcom domków jednorodzinnych. Mają oni wystarczająco dużo przestrzeni, której potrzebuje agregat.

Jaki agregat prądotwórczy wybrać dla siebie?

Kupno agregatu to nie łatwa sprawa. Na szczęście w internecie pełno jest poradników, z których dowiemy się, jak dobrać agregat do naszych potrzeb. Praktycznie wszystkie sklepy internetowe mają dział „FAQ” (Frequently Asked Questions), czyli „najczęściej zadawane pytania”. W nim powinniśmy znaleźć wszystkie informacje dotyczące agregatów prądotwórczych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.