Wiadomości z Katowic

Aktywność fizyczna i dieta - bez nich nie da się żyć zdrowo!

  • Dodano: 2021-11-10 14:00

W ostatnim czasie ""bycie fit"" jest na topie - zdrowy styl życia promują zwłaszcza ludzie obracający się w świecie show biznesu. Niektóre ich rady, choć oczywiste, warto wziąć sobie do serca. Żyjąc w pośpiechu, na pewno zdarza Ci się o nich zapominać. Jak więc żyć zdrowo? Kluczem do sukcesu są dwa czynniki: aktywność fizyczna i odpowiednia dieta. 

Aktywność fizyczna - bo ruch to zdrowie! 

Nie od dzisiaj wiadomo, że porządna dawka ruchu przynosi wiele korzyści: płuca są dotlenione, poprawia się krążenie krwi (zmniejszając przy tym prawdopodobieństwo wystąpienia w przyszłości chorób układu krwionośnego), spalana jest zbędna tkanka tłuszczowa, a cały układ mięśniowo-szkieletowy ulega wzmocnieniu. Fizyczna aktywność jest szczególnie istotna dla osób, które prowadzą siedzący tryb życia np. pracują w biurze lub zdalnie przed komputerem. Oczywiście nikt nie zmusza Cię do codziennego przemierzania kilometrów, treningu typu cross-fit, czy biegów przełajowych. Wystarczy wybrać taki rodzaj sportu, który Ci osobiście odpowiada i nie będzie kłócił się ze stylem życia, jaki prowadzisz.

Przykładowo, jeśli przez 8 godzin dziennie wykonujesz pracę fizyczną i po przyjściu do domu nie masz siły na to, aby pobiegać po parku lub wybrać się na zajęcia fitness, postaw na nieco prostsze rozwiązanie: 30-minutowy spacer. Wciąż zbyt mało ludzi zdaje sobie sprawę z zalet, jakie kryją w sobie półgodzinne przechadzki w umiarkowanym tempie. Badania wykazały, że 30 minut spaceru zmniejsza ryzyko chorób serca, działa stymulująco na układ nerwowy i chroni przed... demencją starczą. Brytyjskie Stowarzyszenie Walki z Alzheimerem podaje, że spacer na świeżym powietrzu jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na dobrą kondycję umysłu! Jeśli zatem zbyt szybko się poddałaś lub do tej pory kojarzyłaś aktywność fizyczną wyłącznie z uprawianiem sportu wyczynowo - zacznij od początku. Znajdź w ciągu dnia 30 minut na to, aby pooddychać świeżym powietrzem. 
Każdy poranek możesz zacząć od 10-minutowej gimnastyki, która pobudzi Twoje ciało, a proste, codzienne czynności, takie jak korzystanie z windy i dojazd autem do pracy możesz zastąpić wchodzeniem po schodach i jazdą na rowerze. Już po kilku dniach zauważysz, że Twoje samopoczucie w ciągu dnia uległo znacznej poprawie!

Dieta dostosowana do indywidualnych potrzeb

Aby siły witalne Cię nie opuszczały i abyś każdego dnia czuła się młodo, nie zapomnij o zdrowym odżywianiu. Nie chodzi o to, aby pójść w skrajność i zrezygnować z ulubionych potraw i przekąsek. Najważniejsze jest to, aby dostarczać organizmowi właściwych składników odżywczych zamiast pustych kalorii. Obecnie dużą popularnością cieszy się dieta pudełkowa Katowice w EatFitCatering. Na czym ona polega? To nic innego jak zamawianie do domu posiłków przygotowanych przez specjalną firmę cateringową. Dania przygotowywane są według określonych przez Ciebie wytycznych. Przedsiębiorstwa zajmujące się tego rodzaju działalnością oferują kilka diet do wyboru - w ten sposób trafiają do szerokiej siatki klientów. Wśród wielu opcji dietetycznych znajdują się m.in.: 

  • dieta wegetariańska;
  • dieta wegańska;
  • dieta przeznaczona dla sportowców;
  • dieta bezglutenowa;
  • dieta odchudzająca;
  • dieta wysokobiałkowa.

Dlaczego w ogóle warto rozważyć catering dietetyczny? Po pierwsze posiłki są świeże i dostarczane bezpośrednio pod wskazany przez Ciebie adres. Po drugie, możesz zapomnieć o gotowaniu i zamiast tego poświęcić się rzeczom, na które do tej pory nie miałaś czasu. Po trzecie, dania przyrządzane są przez fachowców w dziedzinie zdrowego żywienia - charakteryzują się dużym urozmaiceniem. Często dodawane są do nich drogie składniki. Gdybyś chciała użyć ich podczas pichcenia, musiałabyś i tak kupić całe opakowanie produktu np. ziaren tapioki lub szafranu. Pamiętaj również, że z dietą pudełkową nie wiążesz się dożywotnio. Możesz zarówno skorzystać z okresu próbnego i sprawdzić, czy dana firma spełnia Twoje oczekiwania, jak również w każdym momencie zrezygnować z jej usług. 
Aktywność fizyczna i dieta to dwie nierozerwalne składowe, które przyczyniają się do poprawy stanu Twojego zdrowia!
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.