Wiadomości z Katowic

Ceny mieszkań w Katowicach

  • Dodano: 2019-08-22 14:30

Katowice to jedno z największych miast na Śląsku, które dynamicznie się rozwija i oferuje doskonałe warunki do życia.


                    

Nic więc dziwnego, że wiele osób chciałoby zamieszkać w tym mieście. Jednocześnie często obawiają się, czy uda im się znaleźć mieszkanie w dobrej cenie. Jak jest w rzeczywistości? Jak wyglądają ceny mieszkań w Katowicach? Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania.

Średnia cena mieszkań w Katowicach

Pomimo tego, że Katowice są dużym miastem ceny mieszkań jakie oferują tamtejsi sprzedawcy są naprawdę atrakcyjnie. Średnia cena za metr kwadratowy mieszkania w tym mieście wynosi bowiem 5633 PLN. Wiele zależy oczywiście od danego budynku, jego wieku, stanu czy lokalizacji, niemniej jednak osoby, które chcą kupić mieszkanie w Katowicach powinny być dobrej myśli.

Sprawdź ceny mieszkań w Katowicach: https://sonarhome.pl/ceny-mieszkan/katowice

Czy ceny będą rosły?

Ceny mieszkań w Katowicach są atrakcyjne. Czy jednak istnieje szansa, że nieruchomości w tym mieście będą jeszcze tańsze? Niestety, nic na to nie wskazuje. Z miesiąca na miesiąc możemy bowiem obserwować wzrost cen. Specjaliści prognozują, że pod koniec bieżącego roku średnia cena mieszkania w Katowicach wyniesie nawet 5861 złotych za metr kwadratowy.

Jak wygląda sytuacja w poszczególnych dzielnicach?

Każdy, kto choć raz poszukiwał mieszkania na sprzedaż wie doskonale o tym, jak duży wpływ ma dzielnica, w której znajduje się dany budynek. Dzięki temu, wybierając mieszkanie w mniej popularnej dzielnicy możemy zaoszczędzić naprawdę sporo.
Jak jednak wyglądają ceny w poszczególnych dzielnicach. Wśród tych, które w Katowicach są obecnie najdroższe wymienić możemy Zarzecze. Cena 1 m² mieszkania wynosi tutaj aż 7261 zł. Jest to więc cena wyższa aż o prawie 28 procent wyższa niż średnia cena mieszkań w tym mieście. Najtańsze mieszkania znajdziemy zaś w dzielnicy Murcki i Dąbrówka Mała.

Oferty sprzedaży mieszkań - czy jest ich sporo?

W Katowicach jest naprawdę sporo mieszkań na sprzedaż - zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Wystarczy zauważyć, że tylko w lipcu bieżącego roku liczba ofert sprzedaży mieszkań w Katowicach wynosiła 1568. Najwięcej ofert sprzedaży mieszkań dotyczy Śródmieścia. Dlatego osoby, które poszukują mieszkania w tym rejonie nie powinny martwić się o znalezienie dobrego lokum.

Ile czasu trwa sprzedaż mieszkania?

Wiemy już, że ofert sprzedaży mieszkań w Katowicach nie brakuje. Czy oznacza to, że osoby, które chcą sprzedać swoją nieruchomość muszą liczyć się z tym, że będzie to czasochłonne? Na szczęście, niekoniecznie. Czas aktywności oferty na rynku w Katowicach wynosi 38 dni. Oznacza to, że w tym czasie najczęściej dochodzi do sprzedaży mieszkania. Nie musimy więc obawiać się, że nie znajdziemy chętnego na zakup naszej nieruchomości.

Podsumowując, w Katowicach nie brakuje zarówno nowych mieszkań jak i nieruchomości na rynku pierwotnym. Ceny w tym mieście są bardzo atrakcyjne. Dzięki temu każdy poszukujący mieszkania w Katowicach może znaleźć to, czego szuka. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat rynku mieszkaniowego w tym mieście odwiedź stronę https://sonarhome.pl/wycena-mieszkania/katowice. Znajdziesz tam cenne informacje na temat mieszkań oraz ich cen.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.