Wiadomości z Katowic

Ceramika z Bolesławca na jarmarku w Katowicach

  • Dodano: 2021-12-01 13:15, aktualizacja: 2021-12-02 10:05

Od 19 listopada trwa tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy w Katowicach. W tym roku goście mogą skorzystać z wielu atrakcji - lodowiska, karuzeli w stylu wiktoriańskim, elektrycznej kolejki stworzonej z myślą o dzieciach oraz interaktywnego drewnianego pociągu. Odwiedzający będą mieli także okazję do okolicznościowych zakupów - na miejscu można będzie nabyć między innymi świąteczne ozdoby, artystyczne wyroby z drewna i ceramiki oraz tradycyjne produkty spożywcze.

Trwający do 23 grudnia Jarmark Bożonarodzeniowy może być doskonałą okazją do kupna prezentów dla siebie i bliskich. Poza sezonowym rękodziełem artystycznym - tak drewnianym jak i ceramicznym - na stanowisku sklepu internetowego Gryfny Fajans dostępne są ręcznie wytwarzane naczynia ceramiczne produkowane przez manufaktury z Bolesławca. 

Ceramika z Bolesławca - pomysł na prezent z klasą

Kupując naczynia ceramiczne z Bolesławca decydujemy się na produkt tworzony od postaw w Polsce. Każdy element jest wytwarzany przez lokalne, Bolesławieckie manufaktury korzystające z tradycyjnych metod produkcyjnych. 
Wytwarzane z gliny kamionkowej wyroby ceramiczne powstają w warunkach produkcji małoseryjnej. To co odróżnia je od masowo produkowanych naczyń, kubków i talerzy znanych z dużych sieci wyposażenia wnętrz to unikalne wzory - często oferowane jedynie w limitowanych edycjach, oraz możliwość kupna produktów ręcznie zdobionych. Każda z manufaktur posiada także w ofercie także swoje sztandarowe kolekcje, niezmieniane przez lata - to z kolei pozwala na stopniowe kompletowanie wymarzonego zestawu. 

W ofercie stoiska Gryfny Fajans znajdziemy między innymi kompletne kolekcje ceramiki stołowej a także pojedyncze kubki, talerze, filiżanki. Dobrym pomysłem na prezent "pod choinkę" mogą być także zestawy do herbaty czy specjalne produkty świąteczne.

Tradycja spotyka nowoczesność

Stosowane przez polskie manufaktury tradycyjne metody produkcji mogą się wydawać niedostosowane do dzisiejszej rzeczywistości, jednak w codziennym użytkowaniu ceramika z Bolesławca sprawuje się znakomicie. Pokryte szkliwem naturalne barwniki nie tracą swoich właściwości podczas mycia w zmywarce czy stosowania w kuchence mikrofalowej a same naczynia okazują się zaskakująco odporne na uszkodzenia mechaniczne. 
Same wzory malowane na ceramice również ewoluowały. Artyści starają się nie tylko śledzić światowe trendy, ale także je kreować wprowadzając nowe motywy i kolory malowania.

Nowy sklep z ceramiką w Katowicach

Gryfny Fajans to nowa marka należąca do funkcjonującego od 30 lat w Katowicach Centrum Klinkieru - sklepu z ceramiką budowlaną, wchodzącego na rynek wyposażenia wnętrz. Ofertę sklepu można sprawdzić zarówno internetowo, odwiedzając stronę gryfnyfajans.pl jak i odwiedzając punkt sprzedaży stacjonarnej na al. Rozdzieńskiego 212A.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze (1)    dodaj »

  • marek

    Ceramika jest przepiękna i zawsze jak przylatuje do Polski kupuje coś dla znajomych zagranicznych. Szczęśliwie będę w Katowicach a później już po nowym roku na remadays w Nadarzynie na targach druku i reklamy ale już wtedy w Stolicy niestety nie będzie świątecznych ozdób

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.