Wiadomości z Katowic

Czy można namierzyć czyjś telefon? Jak działa lokalizowanie telefonu?

  • Dodano: 2019-03-14 11:30

Wiele z nas niejednokrotnie działało z lokalizowania czegoś gdzieś. Chcemy mieć kontrolę nad tym, gdzie się coś znajduje, inaczej czujemy się niepewnie. Również w przypadku telefonów komórkowych chcemy mieć pewność, że uda nam się go znaleźć gdybyśmy go zagubili albo że będziemy mogli wiedzieć gdzie znajduje się ważna dla nas osoba, lokalizując położenie jej telefonu komórkowego. Czy to w ogóle możliwe? Jak działa lokalizacja telefonu?

Po wpisaniu w wyszukiwarkę hasła "lokalizacja telefonu przez internet" wyskakuje nam wiele stron, gdzie możemy to zrobić. Każda działa w inny sposób i oferuje wiele różnych rozwiązań w tym kierunku. Warto jednak pamiętać, że w 90% nie są to strony, którym warto zaufać. Dlaczego? Ponieważ po podaniu numeru telefonu zazwyczaj przychodzą nam wysoko płatne SMS-y lub osoby, które prowadzą tego typu portale, próbują wykraść nasze dane. Jest to dosyć niebezpieczne. Dobrze jest mieć więc zaufane strony, dzięki którym takie działanie staje się możliwe.

Jedną z takich stron, dzięki której możemy namierzyć położenie danego telefonu jest https://adconnect.pl/lokalizacjatelefonu, gdzie po naciśnięciu "wejdź na stronę" jesteśmy przenoszeni do serwisu, dzięki któremu możliwa będzie lokalizacja telefonii komórkowej, która nas interesuje. Samo rozpoczęcie działania jest bardzo proste, ponieważ wystarczy się zalogować do serwisu, opłacić abonament, dodać telefon, który nas interesuje, a następnie po prostu go lokalizujemy. Na tej stronie możliwa jest lokalizacja telefonu poprzez GPS, WiFi lub BTS. Oprócz tego udostępnia ona dodatkowe funkcje, takie jak ściąganie spisu połączeń i pobieranie kopii SMS-ów. Jest to w pełni bezpieczna forma namierzania i faktycznie działa - tutaj nikt nie będzie chciał wykradać danych. I jest to w pełni legalne, jeśli osoba, której telefon mamy lokalizować wyrazi na to zgodę lub gdy jej pełnoprawny opiekun takiej zgody udzieli.

Kiedy przydaje się lokalizacja telefonu? W życiu sytuacje są różne, czasami martwimy się o najróżniejsze rzeczy i chcemy mieć nad nimi jakąkolwiek kontrolę. Może się zdarzyć tak, że zostawimy gdzieś swój telefon i potrzebujemy go odnaleźć albo możemy go również zgubić. W takich sytuacjach zdecydowanie przyda nam się możliwość lokalizowania telefonu. Możemy również w taki sposób zadbać o bezpieczeństwo najbliższej rodziny. Jak? Często zmartwieni rodzice chcą wiedzieć gdzie są ich dzieci - czy bezpiecznie wróciły do domu, czy do niej w ogóle dotarły. Lokalizacja w takim przypadku może oszczędzić sporo nerwów - niekiedy dzieci przecież nie odbierają swoich telefonów. Nie zawsze też chcą nam powiedzieć prawdę. Czasami musimy sprawdzić z kim rozmawiają i jak, aby wiedzieć, że są one bezpieczne. To samo dotyczy osób starszych, którym zdarza się zapomnieć gdzie się znajdują i nie potrafią wrócić do domu. Można dzięki temu oszczędzić sobie sporo stresu.

Lokalizowanie telefonu jest w pełni legalne, chociaż kiedyś faktycznie zarezerwowane było tylko dla służb specjalnych i policji. Obecnie futurystyczne wizje mają swoje miejsce. Warto czasem skorzystać z możliwości sprawdzenia gdzie znajduje się lokalizowany telefon - aby oszczędzić sobie niepotrzebnych nerwów i po prostu mieć pewność, że jego właściciel jest tam, gdzie powinien być. Lokalizacja na podanej wcześniej stronie jest szybka, łatwa i przyjemna, a przede wszystkim - skuteczna i nie wykradnie żadnych danych, a także nie pobierze dodatkowych opłat. Można z niej spokojnie zrezygnować po 30 dniach, po prostu nie przedłużając usługi. I gotowe! Mamy pełną kontrolę nad tym, nad czym chcemy ją mieć.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.