Wiadomości z Katowic

Czy można sprzedać udziały w nieruchomości?

  • Dodano: 2022-03-03 11:30

Sprzedaż udziałów w nieruchomości, coraz częściej stanowi przypadek, z którym zgłaszają się do nas nasi Klienci. Pozostawieni w kłopotliwej sytuacji, zastanawiają się, czy można sprzedać udziały w nieruchomości, a jeżeli tak, to w jaki sposób to zrobić? Na szczęście, nasz skup nieruchomości online - https://bnonline.pl/skup-nieruchomosci/ nikomu nie odmawia pomocy, niezależnie od tego, jaki miałby być jej wymiar. Jeżeli Ty również znalazłeś się w podobnej sytuacji, co znakomita część naszych Klientów, to ten artykuł z całą pewnością jest dla Ciebie – pokażemy Ci, jak powinna przebiegać idealna sprzedaż udziałów w nieruchomości.

Udziały w nieruchomości – jakie są rodzaje?

Odpowiadając na pytanie, czy można sprzedać udziały w nieruchomości, najpierw należy określić, jaki rodzaj współwłasności dotyczy Twojej sprawy. Polskie prawo rozróżnia współwłasność ułamkową, oraz współwłasność łączną. Rozumiejąc te rozgraniczenia będziesz wiedzieć, czy sprzedaż udziałów w nieruchomości jest w Twoim przypadku możliwa do przeprowadzenia w prosty i szybki sposób, czy też może nastręczy Ci nieco stresu – a w skrajnych przypadkach, czy w ogóle będzie to możliwe.

Najpopularniejszym rodzajem współwłasności, na który na co dzień nie zwracamy zbyt pilnej uwagi, jest współwłasność łączna. Przejawia się ona przede wszystkim w przypadku nieruchomości, stanowiących dobytek małżeństwa, w którym przed ślubem nie doszło do określenia rozdzielności majątkowej. Innym przypadkiem, w którym zachodzi współwłasność łączna, jest na przykład spółka cywilna. W obydwu sytuacjach, sprzedaż udziałów w nieruchomości może być problematyczna, choć nie jest niemożliwa.

Inaczej ma się sprawa, gdy idzie o współwłasność ułamkową. W takim przypadku jest nieco łatwiej, bo można sprzedać udziały w nieruchomości, nie dbając o zgodę innych właścicieli. Taki stan zachodzi zazwyczaj w toku postępowania spadkowego, gdy majątek zmarłego jest rozdysponowywany pomiędzy spadkobierców. Chociaż sprzedaż udziałów w nieruchomości jest w tym przypadku dużo prostsza, to nie musisz się martwić, jeżeli Twój przypadek dotyka się współwłasności łącznej – i tak możemy Ci pomóc!

Sprzedaż udziałów w nieruchomości – krok po kroku

Podobnie, jak w przypadku każdej innej transakcji na rynku nieruchomości, sprzedaż udziałów w nieruchomości nie mogłaby się odbyć, gdyby nie doszło do interwencji notariusza. To właśnie on zabezpieczy i uprawomocni całą operację, ujmując dotyczące niej szczegóły w formę aktu notarialnego. Wystarczy tylko umówić się na spotkanie, zabrać ze sobą niezbędne dokumenty, po czym spotkać się na miejscu ze znalezionym wcześniej kontrahentem.
Tak naprawdę, to właśnie tutaj możesz napotkać pierwszy problem. Co prawda, można sprzedać udziały w nieruchomości – pod kątem prawnym, nie ma tu żadnego problemu. Trudno jest jednak znaleźć kupca, który byłby chętny na wzięcie udziału w takiej operacji. Szczęśliwie, Ty już nie musisz szukać przyszłego nabywcy Twoich udziałów – właśnie go znalazłeś! Przeczytaj artykuł do końca, a przedstawimy Ci naszą ofertę. 

Warto również, żebyś wziął pod uwagę, że sprzedaż udziałów w nieruchomości bez zgody współwłaścicieli, będzie możliwa wyłącznie w przypadku, w którym dotyczy Cię współwłasność ułamkowa. Gdy zaś idzie o współwłasność łączną, będziesz miał dwa wyjścia: uzyskać zgodę pozostałych właścicieli, lub w inny sposób, zależny od Twojej sytuacji, postarać się o zniesienie współwłasności. Tak czy inaczej, nasze doświadczenie zawodowe pokazuje, że zawsze można sprzedać udziały w nieruchomości.

Najszybszy sposób na to, by sprzedać udziały w nieruchomości, czyli skup nieruchomości online

Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe informacje, łatwo możesz dojść do konkluzji, że sprzedaż udziałów w nieruchomości, to niestety ciężki kawałek chleba. Zajmując się tym samodzielnie, nie tylko narażasz się na problemy prawne, wynikające z nieumiejętnego przeprowadzenia transakcji, ale też po prostu na działanie nieefektywne – znalezienie potencjalnego kupca na rynku wtórnym, nie jest łatwe nawet w przypadku zwyczajnych nieruchomości, nie mówiąc już o sytuacji tak skomplikowanej, jak sprzedaż udziałów w nieruchomości.

Na szczęście, jesteśmy w stanie Ci pomóc. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami poprzez Formularz Kontaktowy, a my przekażemy Ci wszelkie informacje, niezbędne do tego, by sprzedaż udziałów w nieruchomości mogła się odbyć. Korzystając z naszego doświadczenia, możemy Ci zagwarantować, że otrzymasz od nas uczciwą cenę i wszelką pomoc na każdym etapie realizacji zlecenia – a samą transakcję, sfinalizujemy już w ciągu kilku dni od pierwszego kontaktu! Nie masz co się zastanawiać – skontaktuj się z nami i sam oceń, dlaczego warto z nami współpracować! https://bnonline.pl/

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.