Wiadomości z Katowic

Czy warto zapisać się na studia podyplomowe online?

  • Dodano: 2022-12-19 13:30

Chęć ciągłego zdobywania wiedzy i podnoszenie kwalifikacji jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na osiąganie sukcesów zawodowych. Zdobyłeś tytuł licencjata lub magistra i zastanawiasz się co dalej? Kolejnym krokiem są studia podyplomowe, które możesz ukończyć formie online. Czy warto się na nie zapisać?

Studia podyplomowe a rynek pracy – dlaczego kontynuacja nauki jest dobrym wyborem?

Konkurencja na rynku pracy nieustannie rośnie. Trudna sytuacja gospodarcza sprawia, że w wielu przedsiębiorstwach dochodzi do redukcji etatów, a odpowiednio wykwalifikowani specjaliści, którzy pomogą firmie w przetrwaniu aktualnego kryzysu, są na wagę złota. W takich sytuacjach dyplom licencjata lub magistra może okazać się niewystarczający.

Jeżeli chcesz się wyspecjalizować w danej dziedzinie lub całkowicie zmienić branżę, to dobrym wyborem są studia podyplomowe, które oferuje np. ciesząca się pozytywnymi opiniami w sieci Wyższa Szkoła Kształcenia Zawodowego. Kolejny etap kształcenia wyższego pozwala na podniesienie kwalifikacji, a co za tym idzie – zwiększa twoje szanse na zdobycie awansu i podwyżki. W zależności od planów zawodowych i wcześniej zdobytego wykształcenia możesz zapisać się na studia podyplomowe na takich kierunkach jak psychologia, marketing, prawo, BHP, zarządzanie, architektura czy kosmetologia.

Podyplomowe studia online – czy warto?

Ukończenie studiów licencjackich i/lub magisterskich w większości przypadków wiąże się automatycznie z wejściem na rynek pracy. Główną rolę grają tu kwestie finansowe. Często studenci znajdują również zatrudnienie w firmach, w których odbywali praktyki. Jak pogodzić dalszą naukę z pracą? W takiej sytuacji warto zdecydować się na studia podyplomowe online, czyli prowadzone w całości przez internet. Taka forma kształcenia jest odpowiedzią na potrzeby nie tylko aktywnych zawodowo słuchaczy, ale także osób, które z różnych powodów nie mają możliwości uczęszczania na zajęcia w odbywające się stacjonarnie.

Studia podyplomowe online to wygodny sposób na zdobycie nowych umiejętności, wiedzy i kwalifikacji. Możesz jednocześnie pracować i się uczyć, wybierając jeden lub kilka różnych kierunków. Zajęcia odbywają się w pełni na platformie e-learningowej, na której wykładowcy udostępniają wszystkie niezbędne materiały edukacyjne. W podobnej formie przebiega test zaliczeniowy i obrona pracy dyplomowej.

Ile trwają studia podyplomowe online?

To, ile trwają studia podyplomowe online, zależy od wybranego przez ciebie kierunku. Zazwyczaj ich długość jest porównywalna z nauką prowadzoną w trybie stacjonarnym. Przykładowo absolwenci prawa mogą w ciągu 2 semestrów ukończyć takie ścieżki jak doradca podatkowy, prawo karne wykonawcze, prawo pracy i ubezpieczeń społecznych czy audyt śledczy. W przypadku psychologii, dietetyki czy kosmetologii jest podobnie. Wyjątkiem są niektóre podyplomowe studia online, które trwają nie 2, a 3 semestry. To takie kierunki jak psychologia sądowa i mediacje, żywienie człowieka i dietetyka czy chiropraktyka.

Wioletta BaborskaWioletta Baborska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.