Wiadomości z Katowic

Dlaczego warto wynająć dźwig zamiast kupować?

  • Dodano: 2020-04-30 22:45, aktualizacja: 2020-05-01 01:27

Bez dźwigu nie ma budowy. To maszyna, która jest niezbędna na niemal każdej inwestycji budowlanej, niezależnie od jej rozmiarów. Dlaczego? Dźwig przenosi ciężkie, często wielkogabarytowe elementy, nie do udźwignięcia w żaden inny sposób. Sprawdza się przy wznoszeniu ich na wysokość i układaniu na wysokich kondygnacjach. Skoro jest tak niezbędny, czy zatem warto wynająć dźwig na określony okres czasu czy jednak lepiej zdecydować się na zakup nowego sprzętu na własność?

Jakie zadania realizuje dźwig na budowie?

Dźwigi są wykorzystywane zarówno przy mniejszych jak i przy bardzo poważnych inwestycjach budowlanych. Pracują przy budowie mostów, wiaduktów a także autostrad.  Dzięki nim wznoszą się „w górę” dworce, bloki mieszkalne, wieżowce i biurowce. Użytkowany jest przy ich tynkowaniu, przy wstawianiu okien oraz przy przenoszeniu palet z kostką brukową, cegłami czy dachówkami na wyższe kondygnacje budynków. Są wręcz bezcenne podczas prac montażowych i przeładunkowych.

„Mniejsze” zadania dźwigów

Czasem dźwigi są wykorzystywane do zupełnie niewielkich i krótkotrwałych zadań. Służą m.in. do usuwania starych, niebezpiecznych gałęzi, budowy niskiej altany bądź szklarni a także przy montażu banerów i reklam oraz przy naprawie oświetlenia ulicznego.

Lepiej kupić czy wynająć?

Wiemy już, że praca na dźwigu ułatwia wykonanie szeregu zadań na budowie. Zakup nowego dźwigu to ogromna inwestycja, która jest opłacalna jedynie w sytuacji ciągłego i długotrwałego wykorzystywania maszyny. „Jest to bardzo wysoki koszt zakupu, często poza zasięgiem przeciętnej firmy, dlatego rozsądnym rozwiązaniem jest wynajem dźwigu” – przekonuje nas właściciel firmy MAX-BUD1 ze Świętochłowic. Skorzystanie z wynajmu dźwigów pozwala na efektywną pracę przy sporych oszczędnościach kosztów. Warto jednak postawić na doświadczoną firmę świadczącą usługi dźwigowe wraz z pełnym wsparciem technicznych. Firma taka na ogół dysponuje sprzętem o różnych parametrach -  udźwigach i wysokościach unoszenia, a my możemy dzięki temu wynająć dźwig idealnie dopasowany do naszych potrzeb. Otrzymujemy sprzęt do konkretnych zadań i na dokładnie określony czas. Ponadto możemy wypożyczy dźwig wraz z operatorem. Nie musimy dysponować pracownikiem ze stosownymi uprawnieniami, doświadczeniem i umiejętnościami. A co jeszcze jest bardzo ważne, maszyna jest od razu gotowa do pracy i otrzymujemy ją niemal „od ręki”.

Kolejna istotna zaleta wynajmu dźwigów jest taka, że nie musimy się martwić o ich konserwację, serwis i ewentualne naprawy. W przypadku jakichkolwiek awarii informujemy o tym firmę wynajmującą, a oni zazwyczaj przysyłają technika lub podstawiają nam nowy, sprawny sprzęt. Dzięki temu nie musimy się martwić o nieplanowane przestoje w pracach na budowie. Mamy zagwarantowaną ciągłość pracy.

Usługi dźwigowe oferowane są obecnie już nie tylko przedsiębiorcom i firmom różnego rodzaju, ale także osobom prywatnym. W obydwu przypadkach zakres oferowanych usług jest dokładnie taki sam.


Źródło: Artykuł sponsorowany.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.