Wiadomości z Katowic

Dlaczego warto wynajmować koparkę a nie kupować?

  • Dodano: 2020-04-30 23:15, aktualizacja: 2020-05-01 01:31

Bez koparki wykonanie wielu prac budowlanych byłoby niemożliwe.  Jest ona wręcz niezbędna przy pracach ziemnych, np. przy wykopie fundamentów pod zabudowania. Ułatwia również prace przy wykopie pod sieci wodociągowe, szamba czy sadzawki, stawy bądź baseny. Skoro jest tak przydatna, czy zatem warto wynająć koparkę na określony okres czasu czy jednak lepiej zdecydować się na zakup nowego sprzętu i posiadać go na własność?

Rodzaje koparek

Koparka to maszyna wykorzystywana przy pracach ziemnych. Służy do pogłębiania, do oddzielania urobku i ładowania go do maszyny transportującej lub przeładowuje materiały sypkie typu żwir, węgiel czy piasek. W związku z tym mamy do wyboru wiele rodzajów koparek, w zależności od zadania, jakie ma do wykonania. Dostępne są koparki, koparko-ładowarki oraz minikoparki. Budowa każdej z nich jest inna, ale wszystkie mają podwozie będące zespołem nośnym maszyny oraz nadwozie, na którym znajduje się kabina operatora i urządzenia sterujące. Ponadto rozróżniamy koparki kołowe bądź gąsienicowe, które znajdują zastosowanie na innych powierzchniach i gruntach. Jak widać, mamy szeroką ofertę koparek dostępnych na rynku i dlatego przed zakupem trzeba by się porządnie zastanowić, która byłaby najbardziej odpowiednia do potrzeb danej inwestycji budowlanej.

Lepiej kupić czy wynająć?

Kupić czy wynająć – takie pytanie stawia przed sobą każda firma przed rozpoczęciem budowy, przygotowując się pod kątem sprzętowym. Właściwa decyzja zależy od wielu czynników, jednak powinna zostać podjęta przede wszystkim w oparciu o analizę własnych potrzeb i sytuacji finansowej. „Zakup maszyny budowlanej to spory wydatek, często zbyt duży dla większości firm” – opowiada nam właściciel firmy Maxbud1, oferującej wynajem koparki w okolicy Katowic. Jest to opłacalna inwestycja jedynie w sytuacji, gdy koparka jest często i długotrwale wykorzystywana. Z tego powodu firmy coraz częściej decydują się na okresowy wynajem sprzętu. Skorzystanie z wynajmu koparek umożliwia efektywniejszą pracę przy jednoczesnych sporych oszczędnościach. Warto skorzystać z usług doświadczonej firmy, w której mamy szeroki wybór sprzętu wraz z pełnym wsparciem technicznym. Ważne, aby mieć możliwość wynajmu maszyny, która będzie idealnie dopasowana do naszych potrzeb. Otrzymamy wówczas sprzęt, który wykona konkretne zadania i w określonym czasie. Co ważne, wynajęta maszyna od razu jest gotowa do pracy i otrzymujemy ją niemal „od ręki”.

Wielką zaletą wynajmu koparki jest możliwość wypożyczenia jej wraz z operatorem. Doceniają to firmy, które nie dysponują pracownikiem ze stosownymi uprawnieniami, umiejętnościami ani doświadczeniem.
Korzystając z wynajmu sprzętu budowlanego, nie musimy martwić się o jego okresową konserwację, serwis i naprawy ani o związane z tym przestoje na budowie. W przypadku awarii informujemy o tym firmę wynajmującą, która natychmiast przysyła na miejsce technika, który usunie usterkę lub podstawiana jest inna koparka. Dzięki temu mamy zagwarantowaną ciągłość pracy.


Źródło: Artykuł sponsorowany.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.