Wiadomości z Katowic

Dlaczego warto zdecydować się na szkołę policealną?

  • Dodano: 2021-12-08 14:30

Po szkole średniej najczęściej myśli się o studiach. Nie zawsze po ukończeniu wyższej uczelni łatwo znaleźć pracę w wyuczonym zawodzie. Nie każdy student „przejdzie jak burza” przez trzy- lub pięcioletnie studia. Z pomocą przychodzi szkoła policealna, dzięki której uzyskuje się tytuł technika. Jakie są perspektywy po takiej szkole i co może ona zaoferować?

Kiedy zdecydować się na szkołę policealną?

1. Jeśli brakuje specjalizacji po szkole średniej

Zdarza się, że nie wszyscy mają na tyle dobre przygotowanie po szkole średniej, by od razu dostać się na wymarzone studia. Niektórzy nawet nie mogą „załapać się” na jakikolwiek kierunek i w ten sposób po szkole średniej często nie mają żadnego konkretnego wykształcenia.

Kończąc na przykład liceum ogólnokształcące, nawet z maturą, trudno znaleźć pracę bez wyuczonej specjalizacji. Zamiast tracić swój cenny czas, ucząc się, chociażby do egzaminów na studia za rok, można korzystnie spożytkować okres pomiędzy szkołą średnią a studiami. Wystarczy zapisać się na naukę w wybranej szkole policealnej.

2. Jeśli potrzebne są szersze kompetencje

Inną sytuacją, kiedy warto rozważyć wybór szkoły policealnej, jest chęć poszerzenia swoich kwalifikacji zawodowych. Jeśli w szkole średniej tylko ogólnie było poruszane jakieś zagadnienie na lekcjach, w szkole policealnej z pewnością uda się je pogłębić. Do tego szkoła ta gwarantuje dokument potwierdzający nabyte kompetencje, co zdecydowanie ułatwia później start na ścieżce rozwoju zawodowego.

3. Jeśli jest problem ze znalezieniem pracy

Szkoła policealna daje możliwość zdobycia nie tylko wiedzy teoretycznej, ale i praktycznej. Nierzadko uczą w niej wykładowcy z uczelni wyższych, a program jest dostosowany do aktualnych oczekiwań firm względem idealnych kandydatów na określone stanowiska pracy.

Jeśli ktoś ma problem ze znalezieniem zatrudnienia, ukończenie wybranego kierunku z pewnością powinno znacznie skrócić czas, kiedy oczekuje się na odpowiedź na złożoną aplikację w sprawie pracy.

Szkoła policealna zapewnia wykształcenie w praktycznym oraz popularnym kierunku

Szkoła policealna w Katowicach AS Edukacja to najlepszy przykład takiej uczelni, która oferuje naukę na kierunkach, które promują na rynku pracy. Można dzięki nim uzyskać specjalizację, jako m.in. asystent stomatologa, technik BHP, czy technik administracji. Są to atrakcyjne kierunki pod wieloma względami:

  • łatwiej znaleźć pracę w wyuczonym zawodzie,

  • możliwość otrzymania etatu w stabilnej firmie,

  • przyzwoite wynagrodzenie i zatrudnienie na preferowanych warunkach.

W dodatku wiele zawodów nie wymaga poszerzania swoich kompetencji, a wyuczony zawód oraz zdobyta licencja jest ważna praktycznie już do końca życia.

Jest wiele szkół policealnych, dlaczego AS Edukacja?

Wiele kierunków

As Edukacja proponuje wiele kierunków, dlatego znajdą w tej szkole policealnej osoby dobre pod względem technicznym, empatycznym bądź organizacyjnym, czy artystycznym.

Wiele możliwości znalezienia pracy

Wybierając na przykład kierunek Florysta z elementami dekoracji wnętrz, można znaleźć zatrudnienie w aż trzech różnych firmach pod względem branży.

Będąc florystą, warto starać się o zatrudnienie w kwiaciarni, natomiast dodatkowe umiejętności związane z dekorowaniem wnętrz za pomocą roślin przyda się w firmie, która zajmuje się aranżacją przestrzeni.

Warto też szukać pracy w działalności związanej z organizacją różnych uroczystości jak śluby, bankiety, czy komunie.

Szkoła policealna przygotowuje również swoich późniejszych absolwentów do pracy w ich niezależnej firmie oferującej usługi w wyuczonym kierunku.

Wiele oferuje najczęściej bez opłat

W AS Edukacja nauka nic nie kosztuje (czesne za zero złotych na wybranych kierunkach). Uczący się, którzy nie mają więcej niż 24 lata, otrzymają także darmową legitymację i bezpłatne zaświadczenia (m.in. do ZUS, US, czy miejsca pracy).

Wiele teorii i praktyki, a na koniec dyplom państwowy

Każdemu, kto ukończy wybrany przez siebie kierunek, liceum dla dorosłych AS Edukacja wręcza dyplom państwowy w języku polskim i angielskim.

Jest wiele powodów, dla których warto rozważyć ofertę szkoły policealnej, szczególnie jeśli nauka jest za darmo a zajęcia łatwo wkomponować w swój grafik.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.