Wiadomości z Katowic

Docieplenie stropodachu - jakie niesie ze sobą korzyści?

  • Dodano: 2019-12-19 15:15

Przeprowadzając termomodernizację budynku warto pamiętać nie tylko o najbardziej oczywistych elementach, takich jak okna czy mury, lecz także o dachu. Wiele osób, szczególnie właścicieli domów z nieużytkowym poddaszem, nie przykłada wagi do ocieplenia tej części domu. A jest to inwestycja, która może się dość szybko zwrócić. Szczególnie właściciele budynków ze stropodachem, czyli płaskim dachem, zauważą różnicę w komforcie użytkowania tak docieplonego budynku.

Dlaczego warto przeprowadzić docieplenie stropodachu?

Często wydaje nam się, że strop między poddaszem a częścią mieszkalną stanowi wystarczającą izolacją termiczną – przecież w domu jest ciepło. To prawda, że sam strop w pewnym stopniu zapewnia taką izolację, jednak jeżeli na poddaszu panuje zbyt niska temperatura, ma to wpływ na zwiększenie ilości energii potrzebnej do ogrzania całego domu – a to przekłada się na marnotrawstwo energii i wyższe rachunki. Warto więc zadbać o zmniejszenie zużycia energii zarówno w trosce o środowisko, jak i własną kieszeń. Docieplenie stropodachu przyniesie nam ulgę także latem – dzięki izolującej temperaturę warstwie, dom będzie się mniej nagrzewał, więc upały będą łatwiejsze do zniesienia.

Jak wygląda docieplenie stropodachu?

Docieplenie stropodachu to położenie warstwy termoizolacyjnej. W zależności od konstrukcji, mogą to być płyty styropianu lub wełny mineralnej albo wpuszczenie w wolną przestrzeń granulatu wełny. Materiały te charakteryzują się nie tylko właściwościami termoizolacyjnymi, ale także doskonale wyciszają pomieszczenie – dlatego jeżeli zdecydujemy się na docieplenie dachu, możemy przy okazji zauważyć, że do domu dostaje się mniej hałasów z zewnątrz.

Jak przygotować się do docieplenia stropodachu?

Jeżeli planujemy docieplenie stropodachu, najlepiej zapoznać się z ofertą różnych firm, np. tej: https://stropodachy.com.pl/docieplenia-stropodachow. Po wybraniu wykonawcy dobrze jest zadzwonić i spytać o szczegóły przygotowania dachu – często konieczne są dodatkowe czynności, takie jak wywiercenie otworów, przez które wpuści się granulat.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.