Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Docieplenie stropodachu - jakie niesie ze sobą korzyści?

  • Dodano: 2019-12-19 15:15

Przeprowadzając termomodernizację budynku warto pamiętać nie tylko o najbardziej oczywistych elementach, takich jak okna czy mury, lecz także o dachu. Wiele osób, szczególnie właścicieli domów z nieużytkowym poddaszem, nie przykłada wagi do ocieplenia tej części domu. A jest to inwestycja, która może się dość szybko zwrócić. Szczególnie właściciele budynków ze stropodachem, czyli płaskim dachem, zauważą różnicę w komforcie użytkowania tak docieplonego budynku.

Dlaczego warto przeprowadzić docieplenie stropodachu?

Często wydaje nam się, że strop między poddaszem a częścią mieszkalną stanowi wystarczającą izolacją termiczną – przecież w domu jest ciepło. To prawda, że sam strop w pewnym stopniu zapewnia taką izolację, jednak jeżeli na poddaszu panuje zbyt niska temperatura, ma to wpływ na zwiększenie ilości energii potrzebnej do ogrzania całego domu – a to przekłada się na marnotrawstwo energii i wyższe rachunki. Warto więc zadbać o zmniejszenie zużycia energii zarówno w trosce o środowisko, jak i własną kieszeń. Docieplenie stropodachu przyniesie nam ulgę także latem – dzięki izolującej temperaturę warstwie, dom będzie się mniej nagrzewał, więc upały będą łatwiejsze do zniesienia.

Jak wygląda docieplenie stropodachu?

Docieplenie stropodachu to położenie warstwy termoizolacyjnej. W zależności od konstrukcji, mogą to być płyty styropianu lub wełny mineralnej albo wpuszczenie w wolną przestrzeń granulatu wełny. Materiały te charakteryzują się nie tylko właściwościami termoizolacyjnymi, ale także doskonale wyciszają pomieszczenie – dlatego jeżeli zdecydujemy się na docieplenie dachu, możemy przy okazji zauważyć, że do domu dostaje się mniej hałasów z zewnątrz.

Jak przygotować się do docieplenia stropodachu?

Jeżeli planujemy docieplenie stropodachu, najlepiej zapoznać się z ofertą różnych firm, np. tej: https://stropodachy.com.pl/docieplenia-stropodachow. Po wybraniu wykonawcy dobrze jest zadzwonić i spytać o szczegóły przygotowania dachu – często konieczne są dodatkowe czynności, takie jak wywiercenie otworów, przez które wpuści się granulat.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.