Wiadomości z Katowic

Domowy budżet w obliczu inflacji – jak tanio pożyczyć pieniądze

  • Dodano: 2022-07-26 07:45, aktualizacja: 2022-07-29 13:54

Według Głównego Urzędu Statystycznego w Polsce inflacja w kwietniu 2022 roku w porównaniu do roku poprzedniego wynosiła 12,4 %. Wzrost inflacji powoduje spadek siły nabywczej pieniądza, czyli innymi słowy za 100 zł kupimy dziś mniej produktów niż rok temu. Czy w obliczu tak dużej inflacji warto skorzystać z pożyczek na dowód przy problemach z domowym budżetem? Podpowiadamy.

Wpływ inflacji na portfele konsumentów

Wzrost inflacji zawsze będzie osłabiał siłę nabywczą pieniądza. Przykładowo, gdy w domowym budżecie konsument posiada 3000 zł – w kwietniu 2021 roku za ta kwotę kupiliśmy więcej dóbr i usług niż w kwietniu 2022 roku, kiedy to inflacja wynosiła 12,4 %. Gdy konsument ma pewien zapas finansowy może go spożytkować w okresie inflacji bez utraty poziomu zaspokojenia swoich potrzeb. Co w sytuacji, gdy konsumenci żyją z miesiąca na miesiąc i muszą wykazać się sporą dozą oszczędności by zamknąć domowy budżet w równaniu dochody – wydatki. Pojawia się konieczność dodatkowego finansowania lub rezygnacji z dotychczasowego poziomu konsumpcji. Czy pożyczka na dowód od zaraz to dobry pomysł?

Czym jest pożyczka na dowód?

Pożyczka na dowód to forma finansowania celów konsumpcyjnych. Innymi słowy firma udziela pożyczki online konsumentowi na dowolny cel. Konsument – pożyczkobiorca jest zobowiązany do oddania pożyczki w terminie jej wymagalności - są to najczęściej miesięczne raty płatne według harmonogramu spłaty. Dużą zaletą pożyczek jest szybkość wnioskowania oraz formalności ograniczone do minimum. Pożyczkę na dowód w wysokości od 100 zł do nawet 10 000 zł w okresie spłaty od 1 miesiąca do 2 lat można zaciągnąć bez wychodzenia z domu. Listę najpopularniejszych pożyczek przez internet znajdziesz w 7POŻYCZKI.PL. Ciekawą propozycją sektora pożyczek pozabankowych są promocyjne oferty dla nowych klientów – pożyczki na dowód za 0 zł.

Jak zaciągnąć pożyczkę na dowód?

Bogata oferta pożyczek na dowód oddaje pożyczkobiorcy szeroki wachlarz wyboru finansowania domowych wydatków. Szybkość zaciągnięcia zobowiązania i duża przyznawalność sprawia, że pożyczki na dowód nawet w obliczu inflacji i wzrostu kosztów zobowiązania są atrakcyjne dla klientów. Zaciągnięcie pożyczki online przebiega w kilku prostych krokach:

  1. Wybór okresu kredytowania oraz kwoty pożyczki.
  2. Rejestracja w serwisie pożyczkowym (niezbędny będzie dowód osobisty, adres e-mail, numer telefonu oraz rachunek w jednym z polskich banków).
  3. Złożenie wniosku o pożyczkę – firmy pozabankowe akceptują szeroki katalog uzyskiwanych dochodów (w tym umowy o dzieło, świadczenia socjalne).
  4. Potwierdzenie tożsamość (skan dowodu, przelew rejestracyjny z własnego rachunku).

Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku o pożyczkę na dowód – firma pożyczkowa przelewa środki na wskazany we wniosku rachunek w ciągu 15 minut. Dużą zaletą oferty jest możliwość wnioskowania o pożyczkę na dowód w weekendy oraz dni oznaczone w kalendarzu jako dni wolne od pracy.

Promocyjne pożyczki na dowód z RRSO 0%

Oferty pożyczek na dowód z oprocentowaniem 0 % to produkt skierowany do nowych klientów. Firmy w ten sposób starają się przyciągnąć klientów konkurencji. Pożyczki są darmowe a procedura ich zaciągnięcia wygląda identycznie, jak w przypadku tradycyjnych pożyczek online. Warto jednak pamiętać, iż pożyczki na dowód za 0 zł należy oddać w terminie ich wymagalności. Opóźnienia w spłacie pożyczki spowodują naliczenie standardowego oprocentowania oraz wszelkich dodatkowych kosztów związanych z zaległościami finansowymi.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze (1)    dodaj »

  • mirka

    ludzie pożyczki biorą bez opamietania a jak przestają wyrabiać to po kruka dzwonia.. co za sens maja te kolejne pozyczki skoro ze splaceniem jednej maja problem ??

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.