Wiadomości z Katowic

Dwadzieścia pięć lat branży leasingowej w Polsce

  • Dodano: 2019-08-26 10:45

W 2019 roku mało który przedsiębiorca byłby w stanie wyobrazić sobie prowadzenie biznesu bez leasingu. Niejednokrotnie korzystniejszy niż kredyt, pozwala na rozwój firmy, umożliwiając pozyskanie niezbędnych maszyn i pojazdów. Z leasingu korzystają zarówno właściciele zakładów produkcyjnych, rolnicy jak i różnego rodzaju przedsiębiorcy potrzebujący samochodów służbowych.
                    

Polscy przedsiębiorcy pokochali leasing

Przedsiębiorcy chętnie decydują się na tą formę finansowania, gdyż nie obniża ona ich zdolności kredytowej, a dodatkowo jest o wiele korzystniejsza z perspektywy podatnika. Co więcej, nie wymaga ona również wydawania dużej ilości firmowych środków na raz. Według danych dostępnych na stronie Związku Polskiego Leasingu, w 2018 roku łączna wartość inwestycji finansowanych przy pomocy leasingu operacyjnego jak i innych form wynosiła ponad 628 mld złotych. Tak wysoka kwota bez wątpienia świadczy o wysokim zainteresowaniu tym typem finansowania, a w porównaniu z poprzednimi latami widać wyraźną tendencję wzrostową. W 1995 roku, polska branża leasingowa znajdowała się na szesnastym miejscu pośród innych europejskich państw. Dzisiaj jesteśmy na piątym miejscu. 

ZPL zrzesza najlepszych

Najlepsze firmy świadczące usługi leasingowe są zrzeszone w Związku Polskiego Leasingu. To organizacja, która nie tylko reprezentuje interesy przedsiębiorców. Prowadzi również edukacje finansową przedstawiając biznesmenom zyski jakie mogą czerpać z tej formy finansowania. Oprócz tego nawiązuje współprace z różnego rodzaju organizacjami biznesowymi takimi jak: Związek Banków Polskich czy Krajowa Izba Gospodarcza, dzięki czemu ma bezpośredni wpływ na kształtowanie rynku oraz przepisów prawa dotyczących leasingu – wszystko po to, aby współpraca między biznesmenami a świadczącymi usługi instytucjami finansowymi przebiegała jak najlepiej.  

ZPL stoi na straży jakości usług

Banki i firmy leasingowe chcąc przystąpić do organizacji jaką jest Związek Polskiego Leasingu, muszą spełnić wiele wyśrubowanych norm – w zamian zyskują prestiż, oraz możliwość realnego wpływu na kształt rynku w Polsce. Jest to również ważna informacja dla klientów. Przedsiębiorca, który chciałby skorzystać z leasingu operacyjnego, bądź też innej formy tej usługi, wybierając firmy zrzeszone w Związku, zyskuje pewność, że otrzyma usługi najwyższej jakości. Wśród firm zrzeszonych w Związku jest też między innymi Santander Consumer Multirent. Lata zaufania klientów i przejrzyste zasady świadczonych usług to znak rozpoznawczy wszystkich firm zrzeszonych w Związku Polskiego Leasingu.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.