Wiadomości z Katowic

Elektroniczne brzmienia w Krakowie - sprawdź jakie koncerty odbędą się w kwietniu

  • Dodano: 2020-02-26 08:15, aktualizacja: 2020-02-26 08:55

Choć początki muzyki elektronicznej to wczesne lata XX wieku, to tak naprawdę dopiero ostatnimi czasy jest doceniana przez szerszą publiczność. Mnogość odmian muzyki elektronicznej przyprawia o zawrót głowy, a liczba interesujących wydarzeń z tym nurtem muzycznym na pierwszym planie każe przeprowadzać ścisłą selekcję i wybierać tylko perełki. My to zrobiliśmy - jakie koncerty muzyki dance oraz techno odbędą się w kwietniu w Krakowie?

Na początek - COALS

Już 5 kwietnia w krakowskim klubie Zet Pe Te przy ulicy Dolnych Młynów 10 odbędzie się występ grupy COALS. Duet składający się z Katarzyny Kowalczyk oraz Łukasza Rozmysłowskiego w ramach trasy koncertowej promuje swój nowy album. Zespół to według krytyków połączenie eterycznego, pełnego magii popu z elektroniką i elementami folku. Nazwa grupy nawiązuje do znanego z kopalni węgla Śląska. Na koncie COALS jest świetnie przyjęty przez słuchaczy debiutancki album Tamagotchi oraz EP-ka Klan wydana w 2019 roku. Zespół bawi się konwencją, zgrabnie łączy pop z elementami hip-hopu oraz klimatem wczesnych lat XXI wieku. Zapowiadana płyta to kontynuacja interesującej EP-ki, po której można spodziewać się wiele. Koncert w Krakowie pozwoli bliżej zapoznać się w twórczością tej grupy. Więcej na ten temat można znaleźć na stronie https://muno.pl/imprezy/krakow/.

Krakowska noc Drum&Bass 

Drum and bass to muzyka, która przyciąga wielu. Jej energetyczne szybkie tempo, wyrazista linia perkusyjna oraz głęboki bas to coś, co potrafi skutecznie pobudzić do zabawy nawet najbardziej opornych. Ci, którzy z tym gatunkiem muzyki mają po drodze i ci, którzy dopiero chcą się o tym przekonać, powinni wybrać się 18 kwietnia na Drum&Bass Night. Wydarzenie odbędzie się w klubie Szpitalna 1 zlokalizowanym pod tym właśnie adresem w Krakowie. To pierwszy tego typu event w stolicy Małopolski i nie tylko dlatego ta noc ma dużą szansę stać się wyjątkową. Drugi solidny powód to line-up, który obfituje w same perełki. Tego wieczora pojawi się między innymi WaxVax [NeverAfter / Audioriver], The Inflamers [Tesseract / Breaky Vibes], Detoxic [Breaky Vibes / Sfinks700], Kayzet, Snake [Pralnia Elektroniczna] oraz BXN [Komora Basowa]. Szykuje się solidna dawka drum&bassowych wrażeń.

Panowie w czerwonych kurtkach

A już 24 kwietnia w krakowskim klubie Studio będzie miał miejsce występ Meute, którzy również uwiodą publiczność drum&bassowymi brzmieniami. Grupa artystów znana jest ze swoich charakterystycznych czerwonych kurtek, umiejętności czarowania publiki oraz kreowania muzyki techno bez użycia komputerów. Tylko perkusja, talerze, 11 utalentowanych muzyków oraz niesamowita charyzma, która pozwala Meute tworzyć muzykę, która zapada w pamięć. I choć poczynania grupy miały stanowić wyłącznie eksperyment, to okazały się na tyle dużym sukcesem, że fani chcą więcej. Tym razem będą mieli szansę uczestniczyć w krakowskim występie Meute, który z pewnością również będzie niezapomnianym widowiskiem.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.