Wiadomości z Katowic

Festiwal MAYDAY 20 Years w Katowicach

  • Dodano: 2019-11-07 09:30

Już po raz 20. katowicki Spodek odleci w rytmie techno. MAYDAY to kultowa marka, na której wychowało się całe pokolenie fanów muzyki klubowej. Od 2000 roku odbywa się także w Polsce. A teraz przyszedł czas na 20. edycję pod nazwą MAYDAY 20 Years.

Mayday jest festiwalem, który od pierwszej edycji zupełnie odmienił kulturę techno w naszym kraju. Impreza została wymyślona w Niemczech, gdzie odbywa się od 1991 roku, ale po raz pierwszy poza tym krajem odbyła się 10 listopada 2000 roku w Katowicach i od tego czasu już zawsze kojarzy się z tym miejscem oraz tą datą na koncertowej mapie Polski. Obecnie odbywa się co roku pod koniec kwietnia w Dortmundzie i w pierwszy lub drugi weekend listopada w Spodku. To prawdziwe święto, na które wielbiciele muzyki czekają przez cały rok. A tym razem okazja jest szczególna. 20. edycja imprezy to także okazja do wspominania dawnych lat. W rocznicę pierwszego polskiego Mayday w Katowicach znów pojawi się ta najważniejsza postać - Westbam. Będą także inni wykonawcy, którzy 10 listopada 2000 roku wystąpili na pierwszej polskiej edycji imprezy - Jaco czy Taucher. Oprócz nich m.in. Da Hool, Kai Tracid, Felix Krcher, Cherry aka BreakNtune i wielu innych. Łącznie 27 wykonawców na 3 scenach i 14 godzin najlepszej muzyki bez przerwy.

Ale Mayday to nie tylko uczta muzyczna, Przez te wszystkie lata jest także znakomitą okazją do poznawania nowych ludzi, wspólnej zabawy i zawierania przyjaźni na zawsze. Stali bywalcy mówią, że nigdzie nie ma takiej atmosfery, jak tej jednej, szczególnej nocy w roku w Spodku. Jubileuszowa, 20. edycja to nie tylko okazja nie do przegapienia dla tych, którzy na Mayday są zawsze, ale także szansa na poznanie tego niepowtarzalnego klimatu przez wszystkich, którzy w poprzednich nie wzięli udziału.

Festiwal MAYDAY 20 Years w katowickim Spodku startuje w niedzielę, 10 listopada o godzinie 18 i kończy się o 8 rano następnego dnia.

Bilety w cenach już od 199 zł można nabyć na Empik Bilety
Link do wydarzenia: https://empikbilety.pl/wydarzenie/mayday-5/listopad-2019

Takiej okazji nie można przegapić!

Pełny line-up festiwalu MAYDAY 20 Years:

Amelie Lens / Carla Roca / Cherry aka BreakNtune / Da Hool / DJ DAG / Dubfire / Dune / Fatima Hajji / Felix Krcher / Friends of MAYDAY (live) / Gogo / Jaco / Jam (Jam & Spoon) / Joyhauser / Kai Tracid / King Brain / Len Faki / Marco Bailey / Milo Spykers / PETDuo / Regal / Sam Paganini / Siasia / Spartaque / Taucher / Tom Wax / Westbam.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.