Wiadomości z Katowic

Fiat Tipo Kombi idealny na wakacje

  • Dodano: 2019-07-22 12:45

Najlepsze auto na wakacje to takie, które zapewni nam wysoki komfort podróżowania oraz odpowiednio dużą przestrzeń na spakowanie bagażu. Naszą propozycją jest Fiat Tipo z nadwoziem kombi, którym podróżować wygodnie może nawet do pięciu osób jednocześnie ze sporym bagażem.

Duże możliwości w rozsądnej cenie

Fiat Tipo kombi idealne auto, w którym można komfortowo spędzić wiele godzin, pokonując setki a nawet tysiące kilometrów. Przestrzeń w przedniej części kabiny jest wystarczająca nawet dla wysokich osób, podobnie jak z tyłu – pasażerowie o wzroście nawet do 180cm siedząc na tylnej kanapie, nie będą narzekać na brak miejsca. Ale najistotniejszy jest bagażnik – 550 litrów pojemności i uchwyty do mocowania, zapewniające stabilność bagażu. Jeżeli podróżuje dwoje lub troje pasażerów, przestrzeń tą można jeszcze powiększyć, składając asymetryczną część tylnego siedzenia. Wówczas zyskamy dodatkowe miejsce do przewożenia długich przedmiotów o długości do 1,80m, takich jak wózek dziecięcy, rower czy deska surfingowa. Ale to nie wszystko, czym Tipo nas zaskakuje. Bardzo ciekawe i zaskakujące jest rozwiązanie zwane Cargo Magic Space, dzięki któremu  można przestrzeń bagażową ukształtować i dopasować do własnych potrzeb. Wykorzystywana do tego celu jest dwupoziomowa podłoga oraz dwie ruchome ścianki boczne. W tak zorganizowanym bagażniku nie ma obawy o przesuwanie się małych przedmiotów, gdyż można je całkowicie unieruchomić.

Fiat Tipo na trudne szlaki

Fiat Tipo Kombi doskonale sobie radzi na niestety nie zawsze doskonałych polskich drogach, pełnych wybojów i nierówności. Z przodu zastosowane są kolumny typu McPherson, natomiast z tyłu belka skrętna. To kompromis idealny pomiędzy stabilną trakcją i odpowiednią wytrzymałością elementów zawieszenia.

Wersje silnikowe Fiata Tipo

Gama dostępnych jednostek napędowych samochodów z nadwoziem kombi jak identyczna jak w przypadku hatchbacku. Wersją bazową jest silnik 1,4 95KM natomiast 1,4 T-Jet rozwija 120KM. Osoby, które zwracają uwagę na koszty użytkowania oraz wybierają się w naprawdę długą trasę ucieszy możliwość zakupu Tipo z fabryczną instalacją gazową. Dla zwolenników automatycznej skrzyni biegów jest przygotowana wersja z silnikiem 1,6 E-Torq 110KM. W ofercie, oczywiście, są również samochody z silnikami wysokoprężnymi i są to 1,3 95KM oraz 1,6 MultiJet 120KM.

Komfort i bezpieczeństwo podróżowania

W wyposażeniu standardowych Fiata Tipo Kombi znajduje się wiele elementów, które wpływają na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Są to m.in. 6 poduszek powietrznych, systemy ABS, ESP oraz ESC z asystentem awaryjnego hamowania, klimatyzacja manualna, elektrycznie sterowane szyby a także radio z USB. Dostępne są również bogatsze wersje wyposażeniowe - Pop i Lounge.

Podsumowując: idealne auto na wakacje to takie, które pomieści całą rodzinę wraz z bagażem i sprzętem, a jednocześnie będzie oszczędny, ale i bezpieczny. Taki właśnie jest Fiat Tipo Kombi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.