Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Gdzie się wybrać na sylwestra w Katowicach - zobacz nasze propozycje

  • Dodano: 2019-11-29 10:30

Zaskakująco, jak duży jest wybór ciekawych imprez z muzyką elektroniczną w Sylwestra 2019/2020 w Katowicach. Trzy świetne koncerty, tylko jedna data. Który okaże się najlepszy?

Zwykle imprezy sylwestrowe kojarzą się z balami lub koncertami na rynku. Warto jednak przełamać schemat i wykorzystać okazję, gdy wypada bawić się całą noc. Do udziału w naprawdę gorących imprezach techno zaprasza https://muno.pl/imprezy/katowice/

Pierwsza z nich to Sylwester 2019/2020 w katowickiej Fabryce Porcelany, a konkretnie w klubie P23. To pierwsze takie wydarzenie, więc tym bardziej warto być jego świadkiem. Imponujący rozmiarami klub mieści dwie sceny, z których jedna ma być poświęcona bardziej klimatowi techno, a druga – house. Poza licznymi polskimi didżejami, takimi jak Błażej Malinowski czy Chino, pojawi się także muzyka francuskiej grupy Kas:st. Można ją porównać do muzyki filmowej do filmów o gwiezdnych podróżach. Zważywszy na to, że jedne z najbardziej epokowych dla elektroniki dzieł powstało jako tło filmu Odyseja Kosmiczna 2001, jest to dobra rekomendacja, jeśli chodzi o Sylwestra 2019/2020 w Katowicach.

Party1.jpg

Deep house na Sylwestrze 2019/2020 w Katowicach

Co ciekawe, w tym samym mieście tego samego dnia odbędą się jeszcze dwie imprezy utrzymane muzycznie w dokładanie tych klimatach. Pierwsza z nich to Sylwestra 2019/2020 w katowickim klubie InQbator. To kolejny ciekawy budynek, który pomoże zbudować atmosferę wieczoru, bo klub InQbator mieści się w piwnicy starego dworca. Kluczenie długimi, ciemnymi korytarzami, na których końcu znajdują się rozświetlone stroboskopem sceny, to niesamowity wstęp do Sylwestra 2019/2020 w Katowicach. Pod kątem muzycznym każdy znajdzie coś dla siebie. Pierwsza scena to właśnie techno czy deep house w wykonaniu pięciu utalentowanych didżejów. Ci, którzy będą chcieli nieco odpocząć, mogą to zrobić pod drugą sceną, przy dźwiękach disco czy wesołego house, Najbardziej wybredni znajdą też trzecią scenę, z nietypową muzyką jungle i drum & bass. 

Sylwester2.jpg

Kuba Sojka na imprezie techno 31 grudnia 2019 roku

Trzeci *techno* *Sylwester 2019/2020 w Katowicach odbędzie się w klubie Sixa. *To nowe miejsce, mieszczące się od ok. roku w starej kamienicy w centrum. Poza tradycyjnym techno organizatorzy zapowiadają też muzykę electro, minimal czy głęboko basowy dub. Wystąpią głównie młodzi, polscy didżeje, z których największą karierę robi jak dotąd Kuba Sojka. Jego nazwisko może wydawać się znajome, bo to syn innego znanego muzyka – Stanisława Sojki. Od jakiegoś czasu zajmuje się produkcją muzyki elektronicznej i grą na perkusji. Jak pokazał na festiwalu Wisłoujście w tym roku, świetnie radzi sobie też z energetycznymi setami na żywo. Ta umiejętność przyda mu się w klubie Sixa, gdzie spotka się ze spragnioną mocnej elektroniki publicznością na koncercie z okazji Sylwestra 2019/2020. Jak widać, w Katowicach nie tylko da się spędzić ten wieczór w rytmie techno, ale nawet można wybierać spośród kilku interesujących propozycji.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.