Wiadomości z Katowic

Gdzie szukać dobrych informacji o rozwodzie?

  • Dodano: 2020-05-29 07:45, aktualizacja: 2020-05-29 08:00

Znalezienie sprawdzonych informacji na temat rozwodu w Polsce jest całkiem proste – pod warunkiem, że znamy rzetelne strony internetowe. Dzięki portalowi adwokatrozwod.pl rozwód może być tani, prosty, a co najważniejsze skuteczny.

Odpowiedzi, porady, przykłady z życia

Samodzielność jest ważną cechą, nie będzie tak jednak w przypadku spraw prawnych, a już szczególnie gdy chodzi o rozwód. Brak doświadczenia i właściwej wiedzy może zaprowadzić na manowce i skończyć się niechcianymi skutkami, takimi jak choćby konieczność opłacania alimentów lub ograniczenie władzy rodzicielskiej nad dzieckiem.

Przed przystąpieniem do sprawy z zakresu prawa rodzinnego, a więc także do rozwodu, warto zasięgnąć opinii fachowca i sprawdzonych informacji. W sieci możemy znaleźć sporą ilość porad i artykułów dotyczących rozwodów w Polsce. Nie każda strona jest jednak aktualizowana i sprawdzana pod kątem prawidłowości udzielanych informacji. Czy wiedzieli Państwo np. że rozwód może zostać orzeczony nawet na pierwszej rozprawie, a strona ma możliwość uniknięcia opłat sądowych?

Strona, na której wyszukasz wszystkich potrzebnych, a co najważniejsze merytorycznych i sprawdzonych informacji dotyczących rozwodu już istnieje – www.adwokatrozwod.pl

Zupełnie za darmo znajdziecie Państwo na niej wszystko to, co jest potrzebne do przeprowadzenia szybkiego i sprawnego rozwodu. Strona oferuje:

  • merytoryczne, aktualne pod kątem prawnym i przede wszystkim praktyczne teksty poradnikowe,

  • możliwość zadania pytania i uzyskania indywidualnej odpowiedzi sporządzonej przez doświadczonego adwokata rozwodowego,

  • bazę wiedzy z zakresu prawa rodzinnego, spraw rozwodowych oraz alimentacyjnych

Teksty, które znajdują się na portalu są zrozumiałe i opatrzone prostymi przykładami – zrozumiałymi dla każdego, nawet najbardziej opornego czytelnika.

Dla bardziej zainteresowanych istnieje możliwość uzyskania odpowiedzi na konkretne pytania prawne – każda sprawa ma swój indywidualny charakter, dlatego zawsze bezpieczniej jest skorzystać ze wsparcia wykwalifikowanego prawnika, zwłaszcza gdy chodzi o rozwód.

Czas oczekiwania na rozwód

W Polsce złożenie pozwu rozwodowego powoduje konieczność oczekiwania na wyznaczenie rozprawy sądowej – trwa to z reguły od 3 do 6 miesięcy. W tym czasie strony mogą dojść oczywiście do porozumienia i wycofać całą sprawę z sądu (praktyka pokazuje jednak, że nie są to częste przypadki).

Nie tak dawno Dania zdecydowała się na przyspieszenie spraw rozwodowych i elektronizację całego postępowania. Wystarczyło w zasadzie jedno kliknięcie i niewielka opłata, aby duńskie małżeństwo zostało natychmiast rozwiązane. Spowodowało to wzrost liczby rozwodów w tym kraju do 50% - co ciekawe, do czasu wprowadzenia możliwości e-rozwodów, Dania była uznawana za jeden z najszczęśliwszych krajów świata.

Ogromny wzrost rozwodów spowodował konieczność zmian w duńskim prawie. W chwili obecnej pary, które chcą się rozstać i posiadają dzieci, muszą wstrzymać się z ostateczną decyzją o rozwodzie na okres 3 miesięcy – w ich przypadku rozstanie poprzez jedno kliknięcie w komputerze jest niemożliwe.

Kto potrzebuje wsparcia przy rozwodzie?

Duński model pokazuje wyraźnie, że wsparcie przy rozwodzie jest bardzo potrzebne, zwłaszcza gdy w sprawie pojawiają się małe dzieci lub dochodzi do licznych sporów pomiędzy małżonkami. Pomoc jest tym bardziej ważna, gdy dana osoba nie orientuje się w przepisach prawnych, a z sądem nie miała w ogóle do czynienia.

Zastanawiacie się Państwo nad rozwodem i nie wiecie od czego zacząć? Zajrzyjcie na stronę Rozwód - od czego zacząć – są tam wszystkie niezbędne materiały, które podpowiedzą jak wygląda rozwód krok po kroku, jakie formalności się z nim wiążą oraz ile to wszystko będzie kosztowało.

Rozwód może być szybki i tani, nawet jeśli dotyczy z pozoru trudnej sprawy. Aby tego dokonać nie wystarczą same chęci małżonków, choć niewątpliwie one też odgrywają kluczową rolę. Żeby przeprowadzić sprawny rozwód konieczna jest znajomość przepisów i doświadczenie, które pozwoli wybrać odpowiednią taktykę procesową – tłumaczy adwokat Michał Słomka, prowadzący Kancelarię Adwokacką w Krakowie, partner merytoryczny portalu adwokatrozwod.pl

Nawet jeśli decyzja o rozwodzie nie zapadnie, będziecie Państwo bogatsi o wiedzę, która w przyszłości może pomóc nie tylko Wam, ale także i Waszej rodzinie lub znajomym.


 

Patron merytoryczny artykułu:

Rozwody Kraków Adwokat Michał Słomka


ul. Profesora Władysława Szafera 9/4
6

31-543 Kraków
+48 784 425 405

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.