Wiadomości z Katowic

Helios - Polski producent oświetlenia

  • Dodano: 2020-09-14 10:00, aktualizacja: 2020-09-15 15:56

Przez całe lata nam, Polakom, wmawiano, że co zagraniczne, to automatycznie lepsze. I chociaż powolutku nasza mentalność się zmienia, to nadal chętniej widzimy w domu „zachodnie” produkty. Tymczasem polska firma Helios już blisko stu lat skutecznie udowadnia, że polskie produkty są najlepsze.

Polski producent żarówek – ponad 80 lat tradycji

To, że dziś nie wyobrażamy sobie życia bez żarówek w domu, to jakby oczywiste. Prawdopodobnie nikt nie ma lampy naftowej i słusznie, bo to niebezpieczne, a egzystencja przy latarce nie brzmi pociągająco. Ale pewnie niewiele osób wie, że żarówki były bardzo poszukiwanym towarem także przed wojną.

W latach trzydziestych, gdy w Europie nadal szalał kryzys, w 1933 roku w Łodzi powstała Fabryka Lamp Żarowych „Helios”. W dobie kryzysu ludzie odmawiali sobie wielu rzeczy, ale nie dobrego światła w domu (chociaż jakość tamtego bardzo odbiegała od współczesnych standardów), dlatego fabryka nie musiała się martwić o zbyt na swoje produkty. Do powodzenia inwestycji przyczyniła się także wysoka jakość oferowanych żarówek.

Powojenna historia „Heliosa” nie zaskakuje. Zakłady znacjonalizowano, unowocześniono i wznowiono produkcję. Natomiast warto podkreślić, że po 1989 roku, kiedy wiele polskich firm nie odnalazło się na tzw. wolnym rynku, zakłady „Helios” bez trudu utrzymały produkcję i sprzedaż i stan ten trwa do dziś. Już za trzynaście lat firma będzie obchodziła stulecie działalności.

Helios – polskie żarówki nie tylko do domu

W tej chwili firma Helios jest liderem wśród polskich producentów żarówek, a polskie żarówki LED marki Helios są najczęściej wybierane przez świadomych konsumentów.

Marka Helios produkuje żarówki wykorzystywane nie tylko w warunkach domowych. Mało kto wie, ale większość polskich dróg jest oświetlona właśnie przez polskie żarówki LED marki Helios. To dzięki nim nasze drogi są bezpieczne. Niezawodność i długi czas świecenia zapewniają możliwość optymalizacji kosztów oświetlenia ulic bez konieczności skracania czasu oświetlania.

Także obiekty użyteczności publicznej, w tym galerie handlowe, korzystają z żarówek wyprodukowanych w łódzkim „Heliosie”. Za tym wyborem przemawia jakość żarówki, niski pobór prądu, liczba emitowanych lumenów i deklarowany czas świecenia.

Helios – żarówka niejedno ma imię

Albo może niejeden ma kształt. Przyzwyczailiśmy się, że żarówka ma trzonek i coś na kształt główki, najczęściej kulistej, ale bywają też żarówki podłużne, ostro zakończone.

Ale Helios żarówki to nie tylko tradycyjne rozwiązania. Marka chętnie otwiera się na nowe technologie, a wszelkie innowacje nie są jej obce. Dział naukowo-badawczy nieustannie pracuje nad poprawą jakości oferowanych żarówek i tworzeniem nowych.

Dzisiejsze żarówki Helios to między innymi popularne „halogeny”, czyli naświetlacze LED, także z czujnikami ruchu, chętnie wykorzystywane jako oświetlenie zewnętrzne. W ofercie znajdziemy też takie perełki jak żarówki niskonapięciowe i żarówki wstrząsoodporne, a także lampy metalohalogenowe, promienniki podczerwieni, żarówki sygnalizacyjne i wysokotemperaturowe. Niektóre z nich są produktami specjalnego zastosowania, wykorzystywanymi w przemyśle i rolnictwie.

W Polsce dystrybutorem produktów marki „Helios” jest firma Elus.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.