Wiadomości z Katowic

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu w Katowicach?

  • Dodano: 2019-10-25 11:15

Usługi wypożyczalni samochodowych stają się coraz popularniejsze. To powoduje, że otwiera się coraz więcej tego typu firm. Rośnie też konkurencyjność ofert tego typu.

W dużych miastach, jak Katowice można znaleźć co najmniej kilka wypożyczalni samochodów. Ile będzie kosztowało wypożyczenie pojazdów w jednej z nich?

Wypożyczenie samochodu w Katowicach – jaki to koszt?

Jak to zostało wspomniane, w Katowicach działa kilka wypożyczalni samochodów. Jedną z nich jest Carfree.pl. To właśnie na jej przykładzie zostaną omówione przykładowe koszty wynajęcia pojazdu.

Ile zatem trzeba zapłacić za możliwość korzystania z samochodu z wypożyczalni? Tutaj dużo będzie zależało przede wszystkim od typu samochodu. Im wyższa klasa pojazdu, tym wyższy koszt. Trzeba też uwzględnić długość najmu. Jak się okazuje, dłuższy okres wypożyczenia to szansa na zmniejszenie ceny za dobę korzystania z samochodu.

Ułatwieniem w odnalezieniu oferty idealnej dla danego klienta, flota wypożyczalni podzielona jest na segmenty, w których znajdują się określone typy pojazdów. Przykładowo w segmencie A znajdują się samochody ekonomiczne (miejskie), których koszt wynajęcia to 95 zł za dobę. Segment B to samochody nieco większe, za dobę korzystania z nich trzeba zapłacić 99 zł. Za samochody z wyższych segmentów trzeba zapłacić od 119 zł do nawet 319 zł za dobę. Samochody różnią się nie tylko wielkością, ale i standardem. Dlatego można dobrać je idealnie do swoich potrzeb.

Czy wypożyczalnia pobiera dodatkowe opłaty od klientów?

Każda wypożyczalnia samochodów w Katowicach ma swoją politykę firmy. To właśnie w tym dokumencie należy szukać informacji o dodatkowych opłatach. Wiele osób zastanawia się przede wszystkim nad tym, czy zostanie od nich pobrana kaucja za wypożyczenie pojazdu. W przypadku wspomnianej wypożyczalni należy liczyć się z tym, że kaucja będzie pobrana od osoby, która nie ma obywatelstwa polskiego. Gdy taka osoba chce wypożyczyć pojazd, musi liczyć się z kaucją w wysokości 500 zł za samochody z segmentów A i B, 1000 zł z segmentów C, C+ i C+ Kombi, a także 1500 zł za pozostałe segmenty z oferty firmy. Natomiast kaucja za samochody Premium to 3000 zł. Trzeba też liczyć się z tym, że może być pobrana opłata za podstawienie samochodu w wybrane miejsce w mieście innym niż Warszawa czy Kraków. Koszt podstawienia zależny jest od tego, na jak długo będzie wynajmowany samochód.

Co jeszcze może wpłynąć na koszt wynajęcia samochodu w Katowicach?

Koszt najmu pojazdu może być zwiększony o kwotę dodatkowego ubezpieczenia. Część osób wynajmujących pojazd rezygnuje z tej opcji, chcąc zaoszczędzić. Warto jednak rozważyć wykupienie takiej polisy, gdyż w przeciwnym wypadku, w razie stłuczki czy wypadku, kosztami naprawy pojazdu obciążony jest klient. Kiedy ma wykupione ubezpieczenie, koszty naprawy pojazdu pokrywane są właśnie z niego. Jeżeli ma się wątpliwości, co do takiego ubezpieczenia, zawsze warto porozmawiać z konsultantem wypożyczalni, który dokładnie wyjaśni, co wchodzi w zakres ubezpieczenia i ile ono kosztuje.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.