Wiadomości z Katowic

Jak bezpiecznie pożyczać pieniądze w internecie?

  • Dodano: 2019-09-26 15:00

W dobie internetu wiele rzeczy możemy załatwić z naszego ulubionego fotela czy zza biurka i pożyczanie pieniędzy zalicza się do tej grupy. Jeżeli jednak planujemy chwilówkę online, powinniśmy dobrze to zaplanować, tak aby nie mieć później problemu z jej spłatą czy, w gorszym wariancie, z wyciekiem naszych danych osobowych. Jak zatem bezpiecznie pożyczać pieniądze przez internet?

1. Pożyczanie przez internet - jak to działa?

2. Gdzie szukać wiarygodnych i rzetelnych pożyczkodawców?

3. Jak pożyczać w bezpieczny sposób?

4. Czy 500 plus jest liczone do zdolności kredytowej?

Pożyczanie przez internet - jak to działa?

Współcześnie rynek kredytów i pożyczek rozwija się w tak szybkim tempie, jak jeszcze nigdy dotąd. Oznacza to, że jeżeli potrzebujemy dodatkowych pieniędzy nie jesteśmy już skazani jedynie na kredyt bankowy, do którego wymagany jest cały stos różnych formalności, a sama decyzja może być wydawana bardzo długo. Pożyczając pieniądze przez internet nie musimy nawet wychodzić z domu, ilość dokumentów, jakie musimy dostarczyć jest minimalna, a decyzja o przyznaniu lub nieprzyznaniu wsparcia pojawia się już nawet po piętnastu minutach. Pożyczka online jest dobrym rozwiązaniem, jeżeli potrzebujemy pieniędzy szybko i równie szybko chcemy spłacić zadłużenie.

Gdzie szukać wiarygodnych i rzetelnych pożyczkodawców?

Rynek chwilówek jest bardzo duży, a osoby które nie mają z nim na co dzień kontaktu często nie wiedzą, której firmie warto zaufać. W takiej sytuacji warto skorzystać ze strony-porównywarki, która dostarczy nam podstawowych informacji o różnych pożyczkodawcach i umożliwi oddzielenie tych godnych uwagi od tych, z którymi lepiej nie wchodzić w żadne umowy. Dobrym przykładem takiej strony jest https://money24.pl/pozyczki-na-500-plus-oferty-chwilowek/, gdzie możemy zdobyć wiele cennych danych, które pozwolą nam wybrać najlepszą pożyczkę dla siebie.

Jak pożyczać w bezpieczny sposób?

Jeżeli chcemy pożyczać pieniądze przez internet, musimy robić to z głową. Przede wszystkim nie korzystajmy ze stron, które nie są zabezpieczone protokołem SSL. Jak to sprawdzić? To proste - wystarczy zwrócić uwagę na pasek z adresem strony. Jeżeli obok nazwy domeny widnieje ikona kłódki, a sama nazwa pożyczkodawcy jest wyświetlona zaraz obok, oznacza to że wybrana przez nas strona jest zabezpieczona i szyfruje połączenie, którym przesyłamy nasze dane. Do kwestii bezpieczeństwa zaliczamy również czytanie wszelkich umów, regulaminów i warunków spłaty pożyczki - i to zanim podpiszemy rzeczone dokumenty. Dzięki temu będziemy wiedzieć, jak postępować, aby nie dostać przypadkiem kary za opóźnienie we wpłacie czy nie pomylić rachunków bankowych przy zwrocie pożyczki.

Czy 500 plus jest liczone do zdolności kredytowej?

Oczywiście, aby uzyskać wsparcie finansowe musimy dysponować odpowiednią zdolnością kredytową. Choć nie zawsze wymagane jest zaświadczenie o dochodach, to jednak mimo wszystko nie powinniśmy brać większej pożyczki, niż jesteśmy później w stanie spłacić. Co jednak zaliczamy do dochodu? Jest to oczywiście nasza pensja z pracy, a także wszelkie dodatkowe źródła, jak np. praca dodatkowa, które wykonujemy zarobkowo. Część firm oferuje także pożyczki na 500 plus, co oznacza, że ten dodatek również uznają jako część naszego dochodu, co podnosi naszą zdolność kredytową. Jeżeli interesuje nas taka forma obliczania, ile pieniędzy możemy pożyczyć, dobrze jest sprawdzić czy upatrzona firma umożliwia takie rozwiązanie, zanim złożymy wniosek o pożyczenie wyższej kwoty.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.