Wiadomości z Katowic

Jak długo idą paczki do Irlandii z Polski? Sprawdźmy!

  • Dodano: 2021-11-26 12:45

Irlandia jest krajem leżącym na wyspie i sąsiadującym z Wielką Brytanią. Dlatego wiele osób łączy fakt wyjścia UK z Unii Europejskiej i zastanawia się, czy nowe zasady obsługi przesyłek kurierskich obejmują też Irlandię. W rzeczywistości nadal pozostaje ona członkiem UE i wymiana towarów pomiędzy nią a Polską odbywa się na starych zasadach. Ma to również wpływ na czas dostarczania przesyłek do adresatów.

Na jakich zasadach odbywa się wysyłka paczki do Irlandii?

Brexit wprowadził sporo zamieszania wśród osób, które często wysyłały paczki do krajów na północy Europy. Chociaż powszechnie wiadomo, że z UE wystąpiła Wielka Brytania, to już Irlandia budzi wiele wątpliwości. Trzeba bowiem pamiętać o podziale na Irlandię i Irlandię Północną. Ta pierwsza jest niezależnym krajem, natomiast druga stanowi część UK i podlega tym samym prawom co Anglia czy Walia. Dlatego wysyłając paczki do Irlandii, należy uświadomić sobie, że jest to odrębne państwo należące do Unii Europejskiej.

Wysyłka paczki do Irlandii jest realizowana na takich samych zasadach jak nadawanie przesyłek do Włoch, Holandii czy Niemiec. Nie obowiązują żadne deklaracje celne, a transport przesyłek nie jest ograniczony odprawami i długim oczekiwaniem na granicy. Formalności ograniczają się jedynie do wypełnienia etykiety adresowej i zamówienia kuriera. Dzięki usługom realizowanym w systemie door-to-door paczka do Irlandii jest odbierana z domu nadawcy.

Jak wysłać paczkę do Irlandii?

Jeśli masz krewnych lub znajomych w Dublinie czy Cork i chcesz podarować im prezent, wysyłka paczki do Irlandii będzie najlepszym sposobem na jego dostarczenie. Jak możesz zamówić usługę? Przesyłki kurierskie do Irlandii zlecisz w serwisie Euro-Paka, w którym znajduje się wiele ofert przewoźników. Wystarczy, że przygotujesz przesyłkę, zmierzysz ją i ważysz, a następnie wypełnisz formularz wyceny. Dowiesz się wówczas, ile kosztuje paczka do Irlandii. Najtaniej wyślesz ją, wybierając właściwą opcję.

Więcej informacji na temat przesyłek do Irlandii znajdziesz tutaj: https://www.euro-paka.pl/paczki-do-irlandii

Euro-Paka stwarza Ci też sporo innych możliwości. Dzięki dostępnym funkcjom i informacjom:

  • sprawdzisz, ile kosztuje wysłanie paczki do Irlandii,
  • porównasz oferty, wybierając najtańszą opcję,
  • poznasz kwotę bezpłatnego ubezpieczenia,
  • przygotujesz etykietę adresową,
  • opłacisz usługę online, 
  • zyskasz informacje o sposobie pakowania paczki, 
  • dowiesz się, czego nie możesz wysłać kurierem,
  • zyskasz dostęp do funkcji śledzenia przesyłki,
  • poznasz procedury reklamacyjne.

Wysyłka paczki do Irlandii za pośrednictwem serwisu internetowego ma jeszcze tę zaletę, że nie musisz w ogóle wychodzić z domu. Wszystkie formalności załatwisz online, a kurier przyjedzie po przesyłkę w wyznaczonym terminie.

Jak długo idą przesyłki kurierskie do Irlandii?

Chociaż Irlandia należy do UE i nie obowiązują w niej żadne dodatkowe procedury związane z wymianą towarów, kraj ten leży w dużej odległości od Polski. Dlatego również czas realizacji usługi jest dłuższy niż w przypadku państw położonych w centrum kontynentu. Oferta znanych firm kurierskich, zawiera deklarację dostarczenia paczki do Irlandii w czasie 3-4 dni roboczych.

W czas realizacji usługi nie wliczają się dni wolne od pracy – zarówno weekendowe, jak i świąteczne. Warto wziąć pod uwagę fakt, że niektóre święta są obchodzone tylko w wybranych krajach. Szczególnie dotyczy to świąt państwowych związanych z wydarzeniami historycznymi czy politycznymi. Przykładem jest polski Dzień Niepodległości, który w Irlandii jest dniem roboczym. Sytuacja bywa też odwrotna, dlatego przed nadaniem paczki przyda się przejrzenie irlandzkiego kalendarza.

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Artykuł sponsorowany (mat. dostarczony przez zleceniodawcę)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.