Wiadomości z Katowic

Jak przeżyć powrót do pracy po urlopie?

  • Dodano: 2020-08-21 13:15, aktualizacja: 2020-08-24 11:03

Urlop to długo wyczekiwany przez każdego czas. Niestety bardzo szybko mija. Wreszcie przychodzi moment powrotu do rzeczywistości. Co zrobić, aby przeżyć ten moment bezboleśnie?

Przed urlopem domknijmy najważniejsze kwestie w pracy

Przed wyjazdem na urlop należy zadbać, aby wszystkie najważniejsze kwestie w pracy zostały domknięte. Wówczas na urlopie nie będziemy myśleć o nawale pracy czekającej na nas po powrocie. 

Nie wracajmy z wakacji ostatniego dnia urlopu

Z wakacji nie należy wracać w ostatnim dniu urlopu. Warto zostawić sobie jeden dzień na przyzwyczajenie się do rzeczywistości. Podróże zwłaszcza te dalsze bywają męczące i wyczerpujące dla organizmu. Dlatego warto dać sobie jeden dzień na odpoczynek po podróży i zaaklimatyzowanie się w domu i przystosowanie się do tego, że urlop się skończył. 

Bądźmy aktywni fizycznie

Wakacje spędzamy różnie. Jedni z nas są cały czas aktywni fizycznie, z chęcią zdobywają górskie szczyty, inni wolą leniwie spędzać czas na plaży. Należy jednak pamiętać, że wysiłek fizyczny pomaga w rozładowaniu  stresu i napięcia nerwowego. Wytwarzane podczas ruchu endorfiny doskonale poprawiają nastrój. 

Wybór form aktywności fizycznej jest bardzo szeroki. Może to być siłownia, klub fitness, basen. Jeżeli nie mamy ochoty wychodzić z domu, można postarać się o własny sprzęt do ćwiczeń.

Warto korzystać też z ruchu na świeżym powietrzu, wskazane są spacery, przejażdżki rowerowe, jogging. Ważne by aktywność fizyczna była regularna. 

Znajdźmy plusy powrotu do pracy

Nie należy dołować się końcem urlopu, bo szybko dopadnie nas chandra i zniechęcenie. Nie należy użalać się nad sobą. Lepiej myśleć pozytywnie i szukać plusów powrotu do pracy. Podczas urlopu naładowaliśmy akumulatory i teraz nadszedł czas, by spożytkować tę energię. Na pewno mamy chęć spotkać się z kolegami i koleżankami z pracy, których nie widzieliśmy kilkanaście dni, opowiedzieć o wyjeździe, pochwalić się zdjęciami i piękną opalenizną. 

Stopniowo wdrażajmy się w wir pracy

Pierwszego dnia po urlopie nie rzucajmy się od razu w wir obowiązków. Ustalmy sobie listę zadań, ale niech to będą zadania, które nie wymagają silnego skupienia, wzmożonego wysiłku intelektualnego i wysokiej kreatywności. Zróbmy porządek na biurku.

Zaplanujmy kolejny wyjazd

Aby umilić sobie powrót do pracy, warto zaplanować sobie kolejny wyjazd, nawet jedno- czy dwudniowy wypad na weekend. A może pora zastanowić się, gdzie spędzimy kolejne wakacje? 

Komentarze (1)    dodaj »

  • Ubogacony

    Czcigodna Szanowna Pani Redaktor z pisze z pasją, klarownie i przejrzyscie podkresla i przekonuje o wskazówkach dotyczacych odnalezienia sie w pracy po urlopie,zapewne w artykule dzieli się doświadczeniem Swoim, co przemówilo do mnie po stokroć

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.