Wiadomości z Katowic

Jak przygotować się do matury?

  • Dodano: 2022-03-21 06:00, aktualizacja: 2022-03-21 06:03

Przygotowania do matury to kompleksowy i długotrwały proces, do którego każdy uczeń, któremu zależy na dalszych sukcesach edukacyjnych, musi przyłożyć się z należytą starannością. Oprócz chęci i zaangażowania kluczową rolę odgrywa wiedza przekazywana przez nauczycieli oraz wsparcie pomocy naukowych wysokiej jakości. W jaki sposób się uczyć, aby rzeczywiście zdobywać informacje, które okażą się przydatne i pozostaną w głowie na dłużej? Co zrobić, by ciężka praca przyniosła oczekiwane efekty, a wyniki egzaminów były zadowalające? Oto kilka sprawdzonych rad!

Systematyczność kluczem do sukcesu

Prawdziwą podstawą jest regularność. Jeśli zaczniesz intensywny maraton nauki dwa albo trzy miesiące przed maturą szanse na to, że nadrobisz wszelkie zaległości i właściwie się przygotujesz, będą naprawdę niewielkie. Nie warto również przesadzać w drugą stronę i spędzać długich godzin wyłącznie nad książkami czy arkuszami maturalnymi. Bardzo szybko może to skutkować przemęczeniem i poczuciem wypalenia oraz obniżeniem poziomu motywacji. 

Najrozsądniej będzie zachować zdrowy balans, odnajdując czas na edukację, wypoczynek oraz życie towarzyskie. Znacznie lepiej jest bowiem uczyć się krócej, ale częściej – ludzki mózg łatwiej zapamiętuje wtedy poszczególne dane i ma szansę je usystematyzować.

Korzystać z profesjonalnych pomocy naukowych

Przygotowania do matury to nie tylko żmudne wpatrywanie się w zapisane notatkami zeszyty i podejmowanie prób utrwalenia wszystkich wiadomości, które zostały w nich zawarte. Aby stymulować umysł, warto zaopatrzyć się w pomoce dydaktyczne o zróżnicowanej formie. Oprócz przeczytania lektury rozsądnie będzie obejrzeć również jej ekranizację, a na krótko przed egzaminem przypomnieć sobie najważniejsze fakty zaglądając do opracowania ze streszczeniami. 

Prostą i skuteczną metodą, która ułatwi poszerzenie zasobu słownictwa z języka obcego, będzie umieszczenie tematycznych fiszek w różnych miejscach w swoim pokoju oraz wykonywanie zadań w aplikacji służącej do jego nauki. Znakomite efekty przyniesie rozwiązywanie arkuszy maturalnych z różnych przedmiotów tak, by oswoić się z ich formą i wiedzieć, czego można się spodziewać. 

Najważniejsze jest to, by korzystać z materiałów pochodzących z zaufanych źródeł, które zawierają zweryfikowane dane przedstawione w przyjazny dla ucznia sposób. Warto sięgnąć po podręczniki Nowej Ery, które posiadają kompleksowy charakter oraz zostały stworzone przez specjalistów o stosownych kwalifikacjach. Dzięki temu zyskasz pewność, że unikniesz pomyłek lub pominiesz istotne kwestie.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.