Wiadomości z Katowic

Jak wybrać najlepszą pralkę?

  • Dodano: 2019-05-30 12:45

Pralka jest urządzeniem, które wymieniamy raz na kilka lat. Jej awaryjność w wielu domach bywa powodem frustracji i rozgoryczenia. W przypadku mieszkań wieloosobowych, długie pranie nie sprzyja satysfakcji domowników. Wybierając pralkę, warto kierować się określonymi kryteriami, które zapewnią wygodę i niezawodność. Jak wybrać najlepszą pralkę i jednocześnie nie przepłacić za zbędne funkcje? Przede wszystkim warto skorzystać z ranking pralek, w którym znajdziesz najlepsze pralki zależnie od Twojego budżetu zobacz np. ten - ranking pralek na swiatpralek.pl.

Po pierwsze - rozmiar pralki

W zależności od miejsca, w którym będzie stała pralka, powinna mieć odpowiedni rozmiar. Jest to element, o którym często zapominamy przy zamawianiu pralki, martwiąc się mniej istotnymi aspektami. Przed zakupem najlepiej zmierzyć i zanotować rozmiary dostępnej na pralkę przestrzeni, a następnie szukać pralki w odpowiadającym dla siebie rozmiarze. Musimy się także upewnić, że pralkę będzie dało się przecisnąć przez futrynę i wąskie korytarze w holu. Jeśli przestrzeń jest wyjątkowo ograniczona, pralka ładowana od przodu będzie najlepszym wyborem. Dla bardziej wymagających poleca się rozważyć propozycję dwupoziomową - pralkę z suszarką montowaną na górze.

Funkcjonalności pralek

Jeśli nie chcesz niepotrzebnie marnować wody, zredukować koszty używanych detergentów, skrócić czas prania nie tracąc znacząco na wydajności, modele wyposażone w tryb oszczędnościowy lub ekologiczny będą interesującą propozycją. W dobie pralek automatycznych mniej zabrudzone ubrania można wyprać w czasie niespełna godziny, redukując przy tym znacząco koszty piorąc na niskich obrotach. Oczywiście, im bardziej rozbudowany jest taki tryb, tym wyższy jest koszt pralki.

Dobra pralka jest prosta w obsłudze

Pralka musi być urządzeniem, które jest łatwe w obsłudze i nie wymaga przeprowadzania skomplikowanych operacji nawet przy bardziej zaawansowanym programowaniu. Powinna posiadać intuicyjny wyświetlacz, pozbawiony zbędnych bajerów przeszkadzających w wykonaniu skutecznego prania.

Dbając o dobre doświadczenie użytkownika, producenci pralek wyposażają je w blokadę przed dziećmi. Pralka nawet po zakończonym praniu może być szczelnie zamknięta, tak aby dziecko pod żadnym pozorem się do niej nie dostało. Kolejnym aspektem, o którym warto pomyśleć jest cisza - niektóre pralki potrafią emitować naprawdę dużo hałasu.

Wytrzymałość i bezawaryjność

Mimo że jest to jeden z najistotniejszych czynników, często jest ignorowany przez klientów na rzecz lepszego designu, funkcji czyszczenia itd. Pytanie tylko jaki będzie jej stan za kilka lat? Najlepsze pralki są testowane w warunkach stresowych, gdzie można jasno określić na ile wystarczy dana pralka. Warto wybierać produkty certyfikowane, które będą działały w ten sam sposób chociażby przez najbliższą dekadę.

Pojemność pralki

W zależności od tego, ile ubrań będziemy wkładać do pralki, dobrze byłoby rozważyć większy bęben. Z reguły to właśnie od wielkości bębna zależna jest cena. Dlatego jeśli potrzebujemy większej pralki, będziemy musieli liczyć się z koniecznością dopłacenia. Często wykonywane pranie wiąże się z przymusem jej czyszczenia. Każdy z nas wie, jak trudno jest doczyścić zabrudzoną szufladkę lub odkazić pełen bakterii bęben. Przydać mogą się funkcje automatycznie czyszczące te strefy - oczywiście nie powinny być one priorytetem w modelach budżetowych.

Warto zwrócić też uwagę na stronę, w którą otwierają się drzwiczki, tak aby nie uderzały o ścianę przy każdorazowym otwieraniu bębna. Istotna będzie klasa energetyczna (od A+ do A++++), dostępne tryby, roczne zużycie energii oraz maksymalna liczba obrotów na  minutę.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.