Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Jak wybrać najlepszą pralkę?

  • Dodano: 2019-05-30 12:45

Pralka jest urządzeniem, które wymieniamy raz na kilka lat. Jej awaryjność w wielu domach bywa powodem frustracji i rozgoryczenia. W przypadku mieszkań wieloosobowych, długie pranie nie sprzyja satysfakcji domowników. Wybierając pralkę, warto kierować się określonymi kryteriami, które zapewnią wygodę i niezawodność. Jak wybrać najlepszą pralkę i jednocześnie nie przepłacić za zbędne funkcje? Przede wszystkim warto skorzystać z ranking pralek, w którym znajdziesz najlepsze pralki zależnie od Twojego budżetu zobacz np. ten - ranking pralek na swiatpralek.pl.

Po pierwsze - rozmiar pralki

W zależności od miejsca, w którym będzie stała pralka, powinna mieć odpowiedni rozmiar. Jest to element, o którym często zapominamy przy zamawianiu pralki, martwiąc się mniej istotnymi aspektami. Przed zakupem najlepiej zmierzyć i zanotować rozmiary dostępnej na pralkę przestrzeni, a następnie szukać pralki w odpowiadającym dla siebie rozmiarze. Musimy się także upewnić, że pralkę będzie dało się przecisnąć przez futrynę i wąskie korytarze w holu. Jeśli przestrzeń jest wyjątkowo ograniczona, pralka ładowana od przodu będzie najlepszym wyborem. Dla bardziej wymagających poleca się rozważyć propozycję dwupoziomową - pralkę z suszarką montowaną na górze.

Funkcjonalności pralek

Jeśli nie chcesz niepotrzebnie marnować wody, zredukować koszty używanych detergentów, skrócić czas prania nie tracąc znacząco na wydajności, modele wyposażone w tryb oszczędnościowy lub ekologiczny będą interesującą propozycją. W dobie pralek automatycznych mniej zabrudzone ubrania można wyprać w czasie niespełna godziny, redukując przy tym znacząco koszty piorąc na niskich obrotach. Oczywiście, im bardziej rozbudowany jest taki tryb, tym wyższy jest koszt pralki.

Dobra pralka jest prosta w obsłudze

Pralka musi być urządzeniem, które jest łatwe w obsłudze i nie wymaga przeprowadzania skomplikowanych operacji nawet przy bardziej zaawansowanym programowaniu. Powinna posiadać intuicyjny wyświetlacz, pozbawiony zbędnych bajerów przeszkadzających w wykonaniu skutecznego prania.

Dbając o dobre doświadczenie użytkownika, producenci pralek wyposażają je w blokadę przed dziećmi. Pralka nawet po zakończonym praniu może być szczelnie zamknięta, tak aby dziecko pod żadnym pozorem się do niej nie dostało. Kolejnym aspektem, o którym warto pomyśleć jest cisza - niektóre pralki potrafią emitować naprawdę dużo hałasu.

Wytrzymałość i bezawaryjność

Mimo że jest to jeden z najistotniejszych czynników, często jest ignorowany przez klientów na rzecz lepszego designu, funkcji czyszczenia itd. Pytanie tylko jaki będzie jej stan za kilka lat? Najlepsze pralki są testowane w warunkach stresowych, gdzie można jasno określić na ile wystarczy dana pralka. Warto wybierać produkty certyfikowane, które będą działały w ten sam sposób chociażby przez najbliższą dekadę.

Pojemność pralki

W zależności od tego, ile ubrań będziemy wkładać do pralki, dobrze byłoby rozważyć większy bęben. Z reguły to właśnie od wielkości bębna zależna jest cena. Dlatego jeśli potrzebujemy większej pralki, będziemy musieli liczyć się z koniecznością dopłacenia. Często wykonywane pranie wiąże się z przymusem jej czyszczenia. Każdy z nas wie, jak trudno jest doczyścić zabrudzoną szufladkę lub odkazić pełen bakterii bęben. Przydać mogą się funkcje automatycznie czyszczące te strefy - oczywiście nie powinny być one priorytetem w modelach budżetowych.

Warto zwrócić też uwagę na stronę, w którą otwierają się drzwiczki, tak aby nie uderzały o ścianę przy każdorazowym otwieraniu bębna. Istotna będzie klasa energetyczna (od A+ do A++++), dostępne tryby, roczne zużycie energii oraz maksymalna liczba obrotów na  minutę.

Następna informacja

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.