Wiadomości z Katowic

Jak wykorzystać granulat do wtryskarek

  • Dodano: 2021-02-17 10:45

Kwestie związane z ochroną środowiska sprawiają, że coraz więcej firm, przykłada ogromną uwagę do tego, aby wykorzystywane przez nie materiały mogły być poddane recyklingowi. Dbałość ta ma dwa pozytywne skutki. Pierwszym z nich jest ograniczenie zanieczyszczenia planety, natomiast drugim możliwość ponownego wykorzystania tworzyw sztucznych po zamienieniu ich w granulat do wtryskarek.

Jak powstaje granulat do wtryskarek

Proces recyklingu tworzyw sztucznych i przemiany ich w regranulat polega na zebraniu odpadów. Posegregowaniu ich we właściwy sposób, a następnie oczyszczeniu z pozostałości różnorodnych substancji. Kolejnym etapem jest rozdrabnianie tworzyw nazywane procesem regranulacji.

Jak opowiada nam pracownik firmy Bielmet z Bielska-Białej zajmującej się skupem, transportem i przetwórstwem surowców wtórnych: Tak przetworzony surowiec ma skład chemiczny identyczne do surowca użytego pierwotnie. Dzięki czemu z jego użyciem można wykonać dowolnie wybrane elementy, zgodne z przeznaczeniem danego granulatu do wtryskarek. W naszej ofercie posiadamy między innymi: przemiały kolorowe PP/PE oraz HDPE, a także przemiały poprodukcyjne i techniczne. W związku z tym, każdy z klientów może znaleźć u nas granulat do wtryskarek odpowiedni dla specyfiki jego produkcji, oszczędzając przy tym na zakupie surowców i przyczyniając się do ochrony środowiska.

Do czego można wykorzystać granulat do wtryskarek

Granulat do wtryskarek można wykorzystać w produkcji niemal każdego produktu, wykonywanego z tworzywa sztucznego. W zależności od tworzywa, które przeszło przez proces recyklingu z granulatu dostępnego w ofercie firmy BielMet można wykonywać między innymi:

  • opakowania do żywności- w przypadku przemiału PP jasnego lub HDPE,
  • zabawki i urządzenia z tworzyw sztucznych - w przypadku przemiału PP mix kolorów
  • części samochodowe - w przypadku przemiału automotive PP TD, PP, oraz PC/ABS

oraz wielu innych elementów, niemal bez żadnych ograniczeń. Wszystko za sprawą tego, że regranulowane tworzywa przechodzą proces odpylania, oczyszczania a w razie potrzeby także uszlachetnienia.

Zalety korzystania z granulatu do wtryskarek

Wykorzystywanie w produkcji granulatu do wtryskarek niesie za sobą wiele korzyści. Pierwszą z nich jest przede wszystkim, przedłużenie cyklu życia tworzyw sztucznych, które mogą zostać ponownie przetworzone w produkty. Ponadto, korzystanie z tego typu surowców, daje także realne oszczędności dla przedsiębiorstw, które zdecydują się na to rozwiązanie. Ceny regranulatów są bowiem o wiele niższe niż nowo wyprodukowanych tworzyw sztucznych.

Podsumowując, rola recyklingu w produkcji elementów z tworzyw sztucznych wzrasta z roku na rok, dzięki temu coraz więcej elementów możliwych jest do wykonania z regranulatów dostępnych w sprzedaży w firmie BielMet. Co więcej, firmy posiadające odpady poprodukcyjne będące tworzywami sztucznymi, dzięki możliwości ich ponownego przetworzenia, mogą także z powodzeniem ponownie wprowadzić je do produkcji, zamiast wyrzucać je na śmietnik, generując tym samym duże oszczędności.


 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.