Wiadomości z Katowic

Jak wykorzystać granulat do wtryskarek

  • Dodano: 2021-02-17 10:45

Kwestie związane z ochroną środowiska sprawiają, że coraz więcej firm, przykłada ogromną uwagę do tego, aby wykorzystywane przez nie materiały mogły być poddane recyklingowi. Dbałość ta ma dwa pozytywne skutki. Pierwszym z nich jest ograniczenie zanieczyszczenia planety, natomiast drugim możliwość ponownego wykorzystania tworzyw sztucznych po zamienieniu ich w granulat do wtryskarek.

Jak powstaje granulat do wtryskarek

Proces recyklingu tworzyw sztucznych i przemiany ich w regranulat polega na zebraniu odpadów. Posegregowaniu ich we właściwy sposób, a następnie oczyszczeniu z pozostałości różnorodnych substancji. Kolejnym etapem jest rozdrabnianie tworzyw nazywane procesem regranulacji.

Jak opowiada nam pracownik firmy Bielmet z Bielska-Białej zajmującej się skupem, transportem i przetwórstwem surowców wtórnych: Tak przetworzony surowiec ma skład chemiczny identyczne do surowca użytego pierwotnie. Dzięki czemu z jego użyciem można wykonać dowolnie wybrane elementy, zgodne z przeznaczeniem danego granulatu do wtryskarek. W naszej ofercie posiadamy między innymi: przemiały kolorowe PP/PE oraz HDPE, a także przemiały poprodukcyjne i techniczne. W związku z tym, każdy z klientów może znaleźć u nas granulat do wtryskarek odpowiedni dla specyfiki jego produkcji, oszczędzając przy tym na zakupie surowców i przyczyniając się do ochrony środowiska.

Do czego można wykorzystać granulat do wtryskarek

Granulat do wtryskarek można wykorzystać w produkcji niemal każdego produktu, wykonywanego z tworzywa sztucznego. W zależności od tworzywa, które przeszło przez proces recyklingu z granulatu dostępnego w ofercie firmy BielMet można wykonywać między innymi:

  • opakowania do żywności- w przypadku przemiału PP jasnego lub HDPE,
  • zabawki i urządzenia z tworzyw sztucznych - w przypadku przemiału PP mix kolorów
  • części samochodowe - w przypadku przemiału automotive PP TD, PP, oraz PC/ABS

oraz wielu innych elementów, niemal bez żadnych ograniczeń. Wszystko za sprawą tego, że regranulowane tworzywa przechodzą proces odpylania, oczyszczania a w razie potrzeby także uszlachetnienia.

Zalety korzystania z granulatu do wtryskarek

Wykorzystywanie w produkcji granulatu do wtryskarek niesie za sobą wiele korzyści. Pierwszą z nich jest przede wszystkim, przedłużenie cyklu życia tworzyw sztucznych, które mogą zostać ponownie przetworzone w produkty. Ponadto, korzystanie z tego typu surowców, daje także realne oszczędności dla przedsiębiorstw, które zdecydują się na to rozwiązanie. Ceny regranulatów są bowiem o wiele niższe niż nowo wyprodukowanych tworzyw sztucznych.

Podsumowując, rola recyklingu w produkcji elementów z tworzyw sztucznych wzrasta z roku na rok, dzięki temu coraz więcej elementów możliwych jest do wykonania z regranulatów dostępnych w sprzedaży w firmie BielMet. Co więcej, firmy posiadające odpady poprodukcyjne będące tworzywami sztucznymi, dzięki możliwości ich ponownego przetworzenia, mogą także z powodzeniem ponownie wprowadzić je do produkcji, zamiast wyrzucać je na śmietnik, generując tym samym duże oszczędności.


 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.