Wiadomości z Katowic

Kiedy wymienić okna plastikowe?

  • Dodano: 2023-05-18 12:45

Nowoczesne, dobrze dobrane i prawidłowo zamontowane okna plastikowe, powinny zaoferować wytrzymałość na co najmniej 20 lat. Niestety, decydując się na produkty niższej jakości, niekiedy przychodzi zmierzyć się z koniecznością ich wymiany. Rozważania o inwestycji w nowe okna plastikowe, czekają nas również w innych przypadkach. Sprawdźmy, kiedy nastaje czas, gdy wymiana okien pcv staje się priorytetem.

Wszelkiego rodzaju uszkodzenia mechaniczne i fizyczne – jeśli są niewielkie, można skontaktować się z fachowcami, którzy montowali dane okna i wiedzą, kiedy możliwa jest ich naprawa. Drobne uszkodzenia zwykle nie rodzą ryzyka wymiany całych okien, jednak uszkodzenie nawet jednej z szyby z dwóch czy trzech, w które wyposażona jest stolarka, to już konieczność całkowitej wymiany.

Plastikowe okna trzeba będzie zmienić, gdy przestaną być szczelne, między innymi z powodu wypaczenia. Jak poznamy, że to już czas na nową stolarkę okienną? Temperatura latem w pomieszczeniach jest wyższa niż kiedyś, zimą za to trzeba się dogrzewać, a rachunki po sezonie grzewczym znów są wyższe. Najpewniej doszło do rozszczelnienia lub wspomnianego wypaczenia. Wymiana okien pcv staje się konieczna, bo przestają one spełniać swoje najważniejsze funkcje.

Gdy przeprowadzany jest generalny remont, stary dom zostaje dostosowany do warunków budownictwa energooszczędnego (o ile to możliwe), warto rozważyć inwestycję w nowe okna. Mimo tego, że stare dobrze się sprawują, dostosowanie i tego elementu do wymogów obiektu energooszczędnego, przynosi sporo korzyści. Na rynku znaleźć można innowacyjne produkty, które spełniają te wymagania, np. z oferty firmy Domel.

Co z estetyką? Samodzielne malowanie okien lub korzystanie ze specjalnych oklein, nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ zwykle przynosi efekty na krótki czas, a i te mogą być od początku niezadowalające. Kiedy wymienić okna pcv? W sytuacji, gdy ich estetyka przestała nam odpowiadać lub nie pasuje do architektury i aranżacji wyremontowanego domu bądź poszczególnych pomieszczeń.

Bogactwo kolorów, wysokiej jakości materiały oraz fachowy montaż to cechy okien, dobieranych spośród oferty https://domel.pl/. Czas przyjrzeć się, które z nich odświeżą estetykę domu i zapewnią jeszcze wyższą trwałość na kolejne lata użytkowania.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.