Wiadomości z Katowic

Kontenery biurowe i sanitarne - czy wymagają pozwolenia?

  • Dodano: 2021-12-02 07:00, aktualizacja: 2021-12-02 07:08

Nowoczesne kontenery stały się doskonałą alternatywą dla stacjonarnych biur, a coraz częściej nawet domów. Tym, co sprawia, że tak chętnie wybieramy je w zamian za tradycyjne budynki jest przede wszystkim szybki montaż i wyjątkowo niskie koszty. Czym są kontenery i czy potrzebne jest pozwolenie na ich budowę?

Kontenery biurowe- czym są?

Kontener biurowy jest nowoczesną alternatywą dla stacjonarnego biura. Doskonale sprawdza się jako biuro tymczasowe badź stałe, które można postawić niemal wszędzie. Największą zaletą takiego rozwiązania jest możliwość zaprojektowania biura w stylu open space bądź z zachowaniem kilku osobnych pomieszczeń. Nowoczesne kontenery mogą posiadać WC bądź kompletną łazienkę z kabiną prysznicową, a nawet kuchnię czy salę konferencyjną. Kontener jest szansą na przeniesienie biura z nudnej i monotonnej lokalizacji do miejsca o wiele bardziej sprzyjającego efektywnej pracy.

Kontener biurowy, a pozwolenie na budowę

Wiele osób zastanawia się, czy postawienie kontenera jest związane z koniecznością zadbania o odpowiednie zgody i pozwolenia na budowę. Kara za postawienie kontenera jednak nie obowiązuje, jeżeli budynek nie posiada fundamentów. Zalicza się go wówczas do tymczasowych obiektów budowlanych, formalności są zredukowane do minimum. Konieczność pozwolenia na budowę nie jest wiec zależne od wyposażenia kontenerów, a jedynie od obecności fundamentów, których kontener nie posiada. Wynajem kontenera to doskonały pomysł na stworzenie nowoczesnego biura i miejsca spotkań z klientami. Popularne stają się także domy kontenerowe czy kontenery sanitarne, głównie ze względu na niskie koszty i szybkość i łatwość montażu.

Rolety zewnętrzne w kontenerze biurowym

Zastosowanie rolet zewnętrznych w kontenerach jest doskonałym sposobem na zapewnienie odpowiedniej prywatności podczas pracy, a także bezpieczeństwa. Wszystkie kontenery są dostosowane do potrzeb Twojej firmy. Możesz dowolnie modyfikować układ kontenerów, by stworzyć wymarzony kontener biurowy, spełniający wszystkie oczekiwania. Wyposażenie zależne jest od kosztu kontenera, który może posiadać klimatyzację i wiele innych modułów, które jeszcze bardziej unowocześnią biuro i sprawią, że praca stanie się jeszcze wydajniejsza. Idealnie zagospodarowana przestrzeń, wyjątkowo szybki i łatwy montaż i niska cena to największa zaleta kontenerów biurowych. Do zalet można zaliczyć także mobilność i pełną dowolność w zakresie lokalizacji kontenera. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapraszamy na stronę rodzice.pl.

Sylwia GerlaczekSylwia Gerlaczek
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.