Wiadomości z Katowic

Krótki poradnik stomatologiczny, czyli wszystko, co musisz wiedzieć o wiertłach

  • Dodano: 2022-10-24 08:15, aktualizacja: 2022-10-24 08:35

Nie przesadzimy, jeśli powiemy, że praca stomatologa należy do jednej z najtrudniejszych. Operowanie narzędziami na tak małej powierzchni, jaką jest jama ustna, wymaga dużej precyzji i cierpliwości. Odpowiedzmy sobie na pytanie, co jest niezbędne do profesjonalnego wykonania zabiegu? Bez wątpienia jest to wiertło stomatologiczne! Właśnie o nim opowiemy Ci w poniższym artykule! Zapraszamy do czytania!

Dopasuje wiertło stomatologiczne do zabiegu! Sprawdź jak wybrać odpowiednie

Usługi stomatologiczne cieszą się bardzo dużym zainteresowanie. Dla sklepów oferujących sprzedaż profesjonalnych narzędzi było to bodźcem do poszerzania asortymentu o wysokiej jakości narzędzia ułatwiające pracę dentyście, a także wpływające na komfort oraz bezpieczeństwo pacjenta. Największa różnorodność w wyposażeniu dentystycznym widoczna jest wśród wierteł. Różnią się one nie tylko materiałem, z jakiego zostały wykonane, ale także kształtem, rozmiarem, szybkością obracania, a co najważniejsze zastosowaniem. Do najpopularniejszych tworzyw, z jakich produkowane są wiertła, zalicza się stal nierdzewną, diament oraz węglik wolframu. Jaką mają wspólną cechę? Przede wszystkim jest to trwałość oraz bardzo duża wytrzymałość na uszkodzenia, w końcu ich praca przebiega na twardej powierzchni zęba. Właśnie z tego powodu nie można sobie pozwolić na ich niską jakość. Dobre wiertło pozwala na niezawodną pracę i jak najszybsze uporanie się z zabiegiem, co jest szczególnie istotne dla pacjenta. Oczywiście będąc przy temacie wierteł dentystycznych, nie możemy zapomnieć o najważniejszym! Zgodnie z wymaganiami muszą posiadać odpowiednie certyfikaty potwierdzające jego jakość.

Podkreślaj swój profesjonalizm na każdym kroku i zyskaj grono zadowolonych pacjentów

Jak już wiesz, wybór wiertła zależy od rodzaju wykonywanego zabiegu. Wiertła diamentowe ze względu na swoją dużą twardość sprawdzą się przy zakładaniu koron lub licówek, a także usuwania próchnicy. Z kolei na przykład wiertła wykonane z węglika wolframu będą wybierane przy zabiegach związanych z implantacją zębów. Zawsze przed wyborem konkretnego rodzaju wiertła należy zwrócić uwagę na jego parametry techniczne oraz dopasować materiał użyty do produkcji do ciężkości oraz trudności danego zabiegu. Odpowiedzmy sobie na kluczowe pytanie – dlaczego nie warto ciąć koszty akurat przy zakupie wierteł? Powód jest bardzo prosty! Słabej lub średniej jakości narzędzia stomatologiczne charakteryzują się niską skutecznością, a także mogą przestać działać w najmniej odpowiednim momencie. Jeśli nie chcesz doświadczyć takiej sytuacji, a tym samym narażać swoich pacjentów na niepotrzebny stres odwiedź sklep LUBDENT tutaj wysoka jakość idzie w parze z korzystną ceną. Pamiętaj, że odwiedzające Cie osoby, choć nie znają się na stomatologii, to zwracają uwagę na najmniejsze szczegóły. Niezbyt wytrzymały sprzęt, a tym bardziej wiertła mogą skutecznie odstraszyć Twoich pacjentów. Pokaż swój wysoki profesjonalizm poprzez wybór jednych z najlepszych produktów na rynku!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.