Wiadomości z Katowic

Kurs spawania – uzyskaj uprawnienia do pracy jako spawacz!

  • Dodano: 2023-02-15 10:45

Spawanie wymaga posiadania właściwego przygotowania do takiej pracy, co poświadczone jest specjalnymi uprawnieniami. Jak można je uzyskać i zacząć swoją pracę jako spawacz?

Co warto wiedzieć o spawaniu?

Spawanie to proces stosowany do łączenia ze sobą części metalowych poprzez podgrzanie ich do temperatury, w której tworzą trwałe połączenie. Ciepło jest zwykle wytwarzane przez różne czynniki, w tym łuk elektryczny, wiązkę laserową.

W zależności od typu metalu i pożądanego wyniku stosowane są różne techniki spawania. Niektóre z najczęstszych metod spawania obejmują spawanie MIG, spawanie TIG, spawanie elektrodą otuloną i spawanie gazowe.

Wybór techniki spawania zależy od różnych czynników, takich jak pożądana wytrzymałość i trwałość złącza, zastosowanie produktów poddawanych procesom spawania oraz dostępny sprzęty spawalniczy.

Najczęściej spawanie stosuje się do łączenia metali, takich jak stal, żelazo, aluminium, mosiądz i nikiel. Przy użyciu odpowiednich technik i sprzętu można również spawać inne materiały, takie jak tworzywa sztuczne i kompozyty.

Jak rozpocząć pracę jako spawacz?

Pracowanie jako spawacz wymaga posiadania właściwego przygotowania. Zostanie spawaczem wymaga zatem edukacji teoretycznej i praktycznego szkolenia.

Oto najważniejsze kroki, które należy wykonać, aby zostać spawaczem:

  • Zdobądź wykształcenie – aby rozpocząć pracę jako spawacz, należy ukończyć szkolenie spawalnicze, które obejmuje zarówno szkolenie teoretyczne, jak i praktyczne. Na taki kurs spawania - https://www.oss-welder.pl/kursy-spawania/ można zapisać się obecnie w wielu ośrodkach szkoleniowych działających w całym kraju.

  • Uzyskaj uprawnienia spawacza – certyfikat potwierdza kompetencje spawacza. Uzyskuje się go po zaliczeniu egzaminu spawalniczego kończącego kurs spawania.

  • Zdobądź doświadczenie – praca na stanowisku spawacza oraz uczestnictwo w stażach lub praktykach zapewniają praktyczne doświadczenie w spawaniu i pomagają w rozwijaniu umiejętności.

  • Poszerz swoje kompetencje – techniki spawania stale ewoluują, dlatego warto kontynuować naukę i być na bieżąco z nowościami w branży przez uczestniczenie w dodatkowych kursach doszkalających.

Ile kosztują obecnie kursy spawania?

Ceny związane z zajęciami takimi jak kurs spawania będą zależne głównie od typu spawania oraz od czasu trwania kursu. Również duże znaczenie ma poziom jego zaawansowania.

Zwykle koszty zaczynają się od około 2000 złotych w przypadku kursów przygotowujących dla osób początkujących, które obejmują kilka technik spawalniczych. By dowiedzieć się więcej o cenach szkoleń dla spawaczy, należy wejść na strony internetowe organizatorów.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.