Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Lotnisko Katowice - Pyrzowice - największe lotnisko na Śląsku

  • Dodano: 2019-08-12 12:00

Port Lotniczy Katowice Airport Pyrzowice w Katowicach obsługuje regularne i czarterowe połączenia lotnicze. Lotnisko położone jest w odległości 34 km od centrum Katowic. Bez najmniejszego problemu można tu dojechać samochodem, choć istnieją także połączenia autobusowe. Lotnisko zapewnia loty do wielu miast europejskich, jak również loty krajowe. Wśród najnowszych kierunków znalazły się atrakcyjne miejsca turystyczne w Hiszpanii - Santander, Walencja i Fuerteventura, jak również Amsterdam i norweskie miasto Ålesund.

Dojazd na lotnisko w Pyrzowicach

Ze względu na sporą odległość lotniska od centrum Katowic część pasażerów decyduje się na dojazd własnym samochodem. Jest to wygodne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli podróżujemy liczną rodziną z małymi dziećmi lub osobami starszymi, jak również  dużą liczbą bagażu. Dojazd na lotnisko w Pyrzowicach z centrum Katowic zajmuje około pół godziny, natomiast z Częstochowy od kilku dni można dojechać autostradą A1 w niespełna 50 minut.

Nowoczesny parking przy lotnisku                                                                           

Firma Start Parking oferuje wygodny, całodobowy  parking przy lotnisku Katowice, dzięki czemu można zostawić auto w bezpiecznym, monitorowanym miejscu bez najmniejszych obaw wyjechać na wakacje lub w delegację zagraniczną.

Korzystne pakiety parkingowe dla zmotoryzowanych podróżnych

Pakiet parkingowy obejmuje m.in. ubezpieczenie od szkód parkingowych. Wdrożenie nowoczesnego systemu bezpieczeństwa minimalizuje ryzyko uszkodzenia lub kradzieży samochodu pozostawionego na parkingu. Pasażerowie mogą wybrać jeden z trzech pakietów parkingowych Parking Start - Eko, Plus lub Premium w atrakcyjnych cenach. Każdy z pakietów zapewnia szybki i sprawny transport na lotnisko i z powrotem - bez kolejek i w wygodnych autobusach. Prosta aplikacja pozwala śledzić autobusy na mapie w telefonie  i na bieżąco pokazuje czas ich przyjazdu.

Zwiększone bezpieczeństwo i ubezpieczenie od kradzieży

Specjalny antykradzieżowy system zainstalowany na parkingu zapewnia lepszą ochronę pozostawionych pojazdów, a niezawodny system skanujący samochody przy wjeździe usprawnia wjazd i wyjazd na parking.

Wygodne pakiety parkingowe

Oprócz podstawowych udogodnień dla zmotoryzowanych podróżnych Pakiet Start Parking Eko zawiera ubezpieczenie od kradzieży do kwoty 50 tys. złotych. Z kolei w pakiecie Plus znajduje się ubezpieczenie od szkód parkingowych, a ubezpieczenie od kradzieży zwiększa się aż do kwoty 500 tys. złotych.  Pakiety Plus i Premium gwarantują również monitoring FULL HD, który podnosi poziom bezpieczeństwa, a kierowcy otrzymują miejsce bliżej wjazdu. Optymalnym rozwiązaniem jest pakiet Plus, jeśli jednak chcemy mieć pełną opcję wybierzmy pakiet Start Parking Premium, który dodatkowo obejmuje ubezpieczenie od gradu i nawałnic, a ponadto zapewnia szersze miejsce parkingowe. Dzięki takim rozwiązaniom wszyscy pasażerowie wybierający się w podróż służbową albo na wakacje mogą być spokojni o swój samochód, a po powrocie bezpiecznie i szybko wrócić do domu.