Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Mały dom parterowy bez garażu - wybieramy bezproblemowy projekt domu

  • Dodano: 2019-10-11 08:30, aktualizacja: 2019-10-11 08:47

Zadowolony inwestor to ten, który szybko i sprawnie zamieszkał w nowym domu. Zrealizował budowę, która nie przysporzyła mu kłopotów, a wybudowany przez niego dom jest trwały i solidny. Jak stać się zadowolonym inwestorem? Jak wybrać projekt domu, by budowa przebiegła pomyślnie i szybko? Warto zdecydować się na mały dom parterowy bez garażu.

Odkrywamy potencjał domów parterowych bez garażu.

Niskie koszty budowy.
Projekty małych domów parterowych są opracowywane w taki sposób, żeby nie generowały dużych kosztów w trakcie realizacji. Optymalizacji ulega rozkład wnętrza i ilość pomieszczeń. W małym domu parterowym każdy metr wnętrza powinien być maksymalnie wykorzystany. Projekty domów tanich w budowie posiadają często tylko jedną ścianę nośną, a najlepsze konstrukcje mają jeden komin. To wydatnie wpływa na obniżenie kosztów budowy.

Przejrzysty układ wnętrza.
Domy parterowe o powierzchni 65-90 m² posiadają z reguły 2 lub 3 pokoje dodatkowe, poza otwartym salonem i kuchnią. Gdy stawiamy na większą powierzchnię dzienną, to pokoje są zazwyczaj dwa, jeśli zależy nam na większej ilości sypialni, zmieszamy salon, a jego kosztem pojawia się dodatkowy pokój. Więcej miejsca w domu pojawia się również dzięki rezygnacji z garażu. Wybierając projekt małego domu bez garażu stawiamy przede wszystkim na nasz komfort, kosztem komfortu naszego auta.

Dom przy Bukowej 26Dom przy Bukowej 26 - www.galeriadomow.pl

Tanie wykańczanie!
Niewielki dom, to niewiele przestrzeni do wykończenia, dlatego decydując się na taki wariant szybko i tanim kosztem wykończymy dom do zamieszkania. Wszystkie meble i sprzęty wniesiemy bez problemu do środka, gdyż nie komplikują nam zadania schody.

Większe możliwości realizacji. Mała działka to nie problem.
Parterowy dom bez garażu daje możliwość wybudowania go na niewielkiej działce. Takie działki są zdecydowanie tańsze, dlatego warto nabyć taką nieruchomość, szczególnie gdy znajduje się w dobrej lokalizacji. Projekty małych domów parterowych bez garażu można również lokować na wąskiej działce wejściem z prawej lub lewej strony budynku. Wtedy, ułożone dłuższą ścianą równolegle do dłuższego boku działki, zmieszczą się na wąskiej talii długiej działki.

Parter to nie wszystko!
Wszystkie projekty domów parterowych posiadają jakieś poddasze, zwykle traktowane jako nieużytkowe. Pamiętajmy jednak, że każde poddasze można przekształcić w trakcie adaptacji. Aby powiększyć przestrzeń użytkową zawsze możemy się zdecydować na zaaranżowanie poddasza na cele mieszkalne. W tym celu należy przemyśleć lokalizację schodów i odpowiednio dostosować strop. Poddasze to miejsce z potencjałem, który każdy może na swój sposób wykorzystać.

Małe domy parterowe bez garażu - to się opłaca!

Wybierając mały dom możemy być pewni, że szybciej zamieszkamy u siebie. Powierzchnia mieszkalna w małym domu, mimo że często taka sama jak w mieszkaniu, ma swoje wartości dodane. Własny dom jednorodzinny to również wspomniane poddasze, które nawet jako nieużytkowe, daje możliwość wygodnego przechowywania rzeczy. Nie mamy takiej szansy w nowym mieszkaniu. Najważniejszym plusem domu jest poza tym własny ogród. To gwarancja swobody i wolności, a na tym chyba najbardziej nam zależy.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.