Wiadomości z Katowic

Mieszkania do wynajęcia w Katowicach - gdzie szukać najlepszych ofert?

  • Dodano: 2021-12-02 12:45

Jeśli szukasz mieszkania do wynajęcia w Katowicach, zapewne przeszukujesz popularne portale nieruchomościowe i ogłoszenia w internecie. Jednak często nie znajdujesz na nich dokładnie tego, czego szukasz? Dlaczego? Na co należy zwracać uwagę podczas wynajmowania nieruchomości? Gdzie szukać najlepszych ofert? Dowiedz się więcej.

Katowice – mieszkania do wynajęcia, czyli jak wygląda rynek

Rynek mieszkaniowy w Katowicach różni się znacznie w zależności od części miasta. Ceny za metr kwadratowy zależą głównie od stanu mieszkania, jego powierzchni, a nawet obrębu danej dzielnicy. W ostatnim czasie cała Aglomeracja Górnego Śląska stała się bardzo popularnym miejscem emigracji zarobkowej obywateli Ukrainy, dlatego też wzrósł popyt na mieszkania do wynajęcia. Katowice od dawna przyciągały wiele osób z różnych regionów nie tylko do pracy, ale i na studia. W końcu miasto może pochwalić się m.in. Politechniką Śląską, Uniwersytetem Śląskim, Uniwersytetem Ekonomicznym oraz Śląskim Uniwersytetem Medycznym.
Chociaż ceny wynajmu mieszkania z rynku wtórnego, nawet w centrum Katowic są zdecydowanie niższe niż w innych miastach w Polsce, to i tak trzeba się liczyć z kosztem na poziomie ok.  1500-2000 zł za metr kwadratowy. Oczywiście cena ta jest ruchoma i zależy od stanu mieszkania, jego wyposażenia oraz dzielnicy, w której się znajduje.

Mieszkanie do wynajęcia w Katowicach – dodatkowe opłaty

Wynajmowanie mieszkanie to nie tylko koszt czynszu i najmu pobieranego przez właściciela nieruchomości. Na dodatkowe koszty składają się zazwyczaj rachunki za wodę, kanalizację i ogrzewanie, podatek od nieruchomości, wywóz śmieci, rachunki za gaz, energię elektryczną oraz dostęp do internetu. Ponadto istnieją inne pozycje, które można doliczyć, jeśli zdecydujesz się np. na ubezpieczenie mienia i zawarcie polisy od odpowiedzialności cywilnej w wynajmowanym mieszkaniu.

Gdzie szukać najlepszych ofert mieszkań do wynajęcia?

Rozpoczynasz „polowanie” na mieszkanie do wynajęcia. Katowice to miasto, w którym szukasz nieruchomości. Wchodzisz na wybrany portal z ogłoszeniami, widzisz „wspaniałą” ofertę, dzwonisz, umawiasz się, oglądasz iŚ nadchodzi rozczarowanie. Albo stan mieszkania okazał się inny niż na zdjęciu, albo właściciel zataił szczegóły związane z jego standardem, albo osiedle wcale nie okazało się tak atrakcyjne, albo na jaw wyszły ukryte opłaty, o których wcześniej nie było mowy. Możliwych scenariuszy jest wiele i ten, kto choć raz wybrał się na oglądanie mieszkania z ofert prywatnych, wie, jak bardzo można się rozczarować.

Idealnym rozwiązaniem, kiedy nie chcesz tracić czasu na bezowocne poszukiwania, jest skorzystanie z biura nieruchomości Re/Max Gold w Katowicach. Tam pośrednicy zajmą się wyszukiwaniem najlepszych dla Ciebie ofert i pomogą w załatwieniu wszelkich formalności bez ryzyka poniesienia strat lub naciągania. Agenci nieruchomości doskonale znają katowicki rynek, doradzą Ci, gdzie najlepiej zamieszkać, aby nie utrudniać sobie dojazdów do pracy lub na uczelnię. Zawsze zaoferują Ci mieszkania w standardzie, jaki preferujesz.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.