Wiadomości z Katowic

Niedrogi fotograf ślubny w Katowicach, czyli jak nie wydać majątku na jego usługi?

  • Dodano: 2020-12-23 14:30

Fotografia ślubna jest jedną z najważniejszych usług ślubno-weselnych, z której zdecydowanie nie warto rezygnować nawet w sytuacji, kiedy nasz budżet jest bardzo ograniczony. Pamiątkowe zdjęcia są bowiem niezwykle cenne, a ich posiadanie docenimy zwłaszcza po kilku latach, kiedy wspomnienia z tego podniosłego dnia zaczną już zacierać się w naszej pamięci. Przyszli nowożeńcy, którzy nie mogą sobie pozwolić na wydanie większych pieniędzy na fotografa, mogą skorzystać z kilku prostych trików, które pozwolą zaoszczędzić nieco gotówki, nie rezygnując przy tym z jakości fotografii.

Wybór najważniejszych usług z zakresu fotografii ślubnej

Każdy fotograf ślubny z Katowic i okolic posiada własne portfolio usług. Niektórzy z nich oferują wyłącznie standardowe opcje, inni posiadają w swojej ofercie dodatkowe, interesujące atrakcje, które pozwalają dodatkowo urozmaicić ślubny album. Przyszli nowożeńcy, którzy dysponują dość ograniczonym budżetem powinni jednak ograniczyć się raczej do podstawowych usług oferowanych w ramach fotografii ślubnej - sesji plenerowej i reportażu ślubnego. Są to dwa najważniejsze elementy, z których nie warto rezygnować, nawet jeśli dysponujemy bardzo ograniczonymi środkami finansowymi.

Najlepszym wyborem jest zatrudnienie fotografa świadczącego swoje usługi na terenie Katowic. W ten sposób unikniemy kosztów dojazdu, noclegu oraz wyżywienia, które musielibyśmy pokryć wynajmując fotografa spoza naszego miejsca zamieszkania i uroczystości. Fotograf ślubny z Katowic może pracować w pojedynkę, w parze, a nawet w kilkuosobowej ekipie. Zasada jest bardzo prosta - im więcej fotografów będzie obecnych na naszym wydarzeniu, tym wyższe koszty. Aby je ograniczyć, warto więc nawiązać współpracę z jednym fotografem, który zadba o całość przedsięwzięcia.

Godziny pracy fotografa i negocjowanie ceny usługi

Fotografowie ślubni realizują swoje usługi w różnych ramach godzinowych. Jedni przybywają jeszcze przed rozpoczęciem ceremonii zaślubin, aby towarzyszyć parze młodej podczas przygotowań do ślubu, błogosławieństwa i drogi do świątyni, inni zjawiają się dopiero na kilka minut przed ślubem i dokumentują jedynie jego przebieg oraz zabawę weselną. To, kiedy fotograf ślubny z Katowic zacznie swoją pracę, zależy od naszych ustaleń. Warto jednak pamiętać, że im więcej czasu spędzi on w naszym towarzystwie, tym wyższe będzie jego honorarium. Ograniczając godziny pracy fotografa możemy więc liczyć na dodatkowe oszczędności.

Poszukując niedrogiego fotografa ślubnego na terenie Katowic i okolic, warto także pamiętać o możliwości negocjowania ceny jego usług. Większość profesjonalistów jest bowiem skłonnych iść na ustępstwa i choć trochę obniżyć kwotę widniejącą w bazowym cenniku. Dzięki temu może się okazać, że bez problemu możemy sobie pozwolić na współpracę z lepszym fotografem, który początkowo wydawał się być poza naszym finansowym zasięgiem.

Partnerem artykułu jest portal Wesele z Klasą oferujący usługę: fotograf ślubny Katowice - więcej na WeselezKlasa.pl.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.